Padiktuota išradingumo

Padiktuota išradingumo

Jei interjerus bandytume palyginti su desertais, loftui Vilniuje Viktorija Vitkauskaitė parinktų šokolado su aitriąja paprika skonį. Saldesnės klasikinės detalės ir aštresni modernūs elementai šiuose namuose sukuria gurmanų vertą derinį.

Autentiška senų plytų siena, židinys, daugybė knygų lentynų, prabangos ir solidumo įspūdį kurianti deginto ąžuolo grindų danga. Regis, išvardyti klasikinių namų interjero elementai. Bet čia pat – atidengtos betoninės lubos, pramoninio stiliaus masyvus šviestuvas, metalines laiptų pakopas laikančios grandinės. Detalės, kurios leidžia nujausti šiuolaikinius dizaino vėjus įsileidusio būsto dvasią.

Klausimas, ar tos dvi kryptys galėtų išsitekti vienoje patalpoje, juolab palyginti nedideliame, maždaug 60 kvadratinių metrų ploto, lofte, tėra retorinis. Ypač mačiusiems dizainerio Tomo Knizelio ir būsto savininkų – Manto ir Justinos Boharevičių – bendromis jėgomis kurtus namus.

Naujamiesčio rajone esančiame būste pavyko organiškai įkomponuoti ne tik visiškai skirtingų stilių elementus. Pirmiausia namai įsimena dėl erdvumo ir išgrynintos estetikos pojūčio: regis, čia nėra nieko nereikalingo ar nefunkcionalaus. Kita vertus, pakanka netradicinių sprendimų ir originalių detalių, į kurias žvalgantis galima sulaukti ir ryto.

Šiuose neseniai parduotuose namuose pora praleido dvejus metus. Gyvenimo lofte specifika dėl sprendimo juos parduoti niekuo dėta – priešingai, J. Boharevičienė apie ją atsiliepia tik palankiai. „Bet mes esame keliauninkai“, – apie vis keičiamą gyvenamąją vietą šypsodamasi sako pašnekovė.

Šeima, kuriai priklauso statybų bendrovė „MB Construction“, ne tik įrengia naujus būstus, bet kai kuriuose jų ir apsigyvena. Prieš įsikeldami į šiuos namus, vilniečiai įrengė dar vieną tame pačiame pastate esantį loftą, tik jis buvo aukštu aukščiau. Jo interjerą taip pat kūrė dizaineris ir poros bičiulis T. Knizelis. Tačiau panašiose erdvėse buvo sukurti visiškai skirtingi interjerai. Antrajam loftui suteikta daugiau avantiūrizmo, eksperimentų ir industrinio charakterio. Pasak pašnekovės, tokius pačius namus kurti antrą kartą juk būtų neįdomu.

Pirmą apsilankymą būste moteris dabar prisimena su šypsena. Tuomet tai buvo tiesiog ne itin jauki kubo formos patalpa. Lubose žiojėjo skylės, ant sienų buvo matomi plytelių likučiai, tad įsivaizduoti, ką iš tokios erdvės bus galima išgauti geriausio, savininkei reikėjo pastangų: „Bet mano vyrui iškart buvo aišku, kaip reikia suplanuoti funkcines zonas. Jis pradėjo rodyti, kad čia įrengsime antresolę, čia bus virtuvė, čia – didelė spinta.“

Susėdusi su dizaineriu T. Knizeliu pora drauge sudėliojo savo lūkesčius ir prioritetus, kas jiems svarbiausia. Jie norėjo atidengti autentišką senų plytų sieną, būtinai įrengti židinį ir erdvų balkoną. Taip pat – turėti galimybę šeimininkauti didelėje virtuvėje, nes savininkė mėgsta gaminti.

Loftas be jokių pertvarų lengvai pasidavė kūrėjų improvizacijoms ir tapo patogiais namais. Įrengus antresolę atsirado vietos miegamajam ir darbo zonai, taip pat knygų lentynai ir drabužinei. Laiptai į antrąjį aukštą tapo vienu svarbiausių interjero akcentų, paryškinančių industrinę namų prigimtį. Šeimininkai nenorėjo, kad laiptai su turėklais taptų vyraujančiu bendrosios erdvės elementu. Todėl pasirinktas sprendimas įrengti plono metalo pakopas, o turėklus atstoja įtemptos metalinės grandinės. Savininkai tikino, kad sprendimas pasiteisino ne tik vizualiai, bet ir praktiškai: plonos pakopos yra visiškai stabilios.

Virš bendrosios zonos pakibęs miegamasis vizualiai nuo pirmojo aukšto atitvertas nestandartiškai – televizoriumi. Jis puikiai matomas iš miegamojo, tačiau virtuvėje ar svetainėje esantiems svečiams lieka nepastebimas: iš kitos pusės jį dengia pušies faneros plokštė. „Iš tiesų ten galvojome pakabinti paveikslą, bet vis neprisiruošėme“, – pasakoja J. Boharevičienė.

Įrengus antresolę teko kiek pagilinti prieškambario grindis pirmajame aukšte, kad vos į patalpą įžengusiems svečiams nereikėtų kūprintis stengiantis nesusitrenkti galvos. Prie galinės patalpos sienos pirmajame aukšte įrengta talpi spinta, šalia – durys į vonios kambarį, o visa bendroji erdvė palikta be pertvarų. Šviesių namų įspūdį dar labiau sustiprina didžiuliai langai ir stiklinės durys: pro jas patenkama į balkoną, kuris tęsiasi palei visą buto sieną.

Baldai namus pasiekė įvairiais būdais – nuo paieškų Londone iki pasikliovimo savo rankomis. Kietuosius baldus padarė pats savininkas M. Boharevičius. Neįprastas svetainės staliukas iš jūrinių grandinių ir stiklo atkeliavo iš „Rumšiškių baldų“. Masyvų pirmojo aukšto šviestuvą pasisekė įsigyti interneto  aukcione „eBay“, o minkštuosius baldus pora įsigijo Lietuvoje.

Netikėtumų inkliuzai nesibaigia ir vonios kambaryje. Masyvi kriauklė pagaminta iš perpjauto ir išskaptuoto upės akmens. Kambario sienas dengia marmuras: įsigiję šio akmens nuolaužų, šeimininkai patys jas pjaustė ir dėliojo piešinius.

Gyvos gėlės, keliose vietose įkomponuotos knygų lentynos, pagalvėlės, ant grindų patiestas kailis, pintas malkų krepšys užbaigia namų jaukumo paveikslą. Boharevičiai sako jau pirmąją naktį, kai dar net nebuvo visų baldų, čia išsimiegoję puikiai ir iš karto pasijutę savo namuose.

Svečiai, tiesa, iš pradžių sutrikdavo pamatę vos nulakuotas betonines lubas. „Turbūt dar nebaigta?“ – ne vienas drįsdavo paklausti šeimininkų. Tačiau likę pavakaroti ilgiau ar netgi nakvoti įvertindavo ne tik drąsius interjero sprendimus, bet ir gyventi itin patrauklią vietą: langai žvelgia į vidinį kiemą, todėl savaitgaliais čia taip tylu, kad gali pamiršti esąs miesto centre. „Pasiilgstu ir pertvarų nevaržomos lofto erdvės, ir bendruomeniškų santykių su kaimynais, kai ant stogo įrengtoje terasoje drauge kepami šašlykai ar žiūrimi filmai“, – šypsosi neseniai su šiuo būstu atsisveikinusi J. Boharevičienė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų