Pasak E. Kuchalskio, kol kas ministro įsakymas dar labai šviežias ir laukiama daugiau dokumentų ir paaiškinamų. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Nori užraukti neringiškių piktnaudžiavimą lengvatomis

Nori užraukti neringiškių piktnaudžiavimą lengvatomis

(T.Urbelionio/BFL nuotr.)

Ministerija tikisi užraukti nemokamas keliones į Neringą tiems, kam nepriklauso.

Vyriausybė tikisi sutaupyti panaikinusi kai kurias mokesčių lengvatas, kuriomis piktnaudžiauja Kuršių nerijoje gyvenantys ar dirbantys žmonės, rašo „Lietuvos rytas“.

Prieš trejus metus „Smiltynės perkėlai” iš Kelių fondo skirta 5,6 mln. litų kompensacijų už lengvatines keliones keltais per Kuršių marias. Praėjusiais metais tokių išmokų suma šoktelėjo iki 6,2 mln. litų.

Už šią sumą „Smiltynės perkėlos“ keltai per Kuršių marias neimdami mokesčio plukdo Neringos ir Klaipėdos savivaldybėse registruotų fizinių bei juridinių asmenų transportą. Mokesčių lengvatomis gali naudotis ir automobilių savininkai, su kuriais šie asmenys yra sudarę panaudos sutartis.

„Kas pasakys, ar Kuršių nerijoje registruotoms įmonėms visos automobilių panaudos sutartys yra tikrai būtinos? Kai jų daug, kyla įtarimų, kad lengvatomis piktnaudžiaujama. Panaudos sutartimis naudojasi ne tik šių įmonių darbuotojai, bet ir jų giminaičiai, draugai”, – „Lietuvos rytui“ teigė „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Susisiekimo ministerija parengė įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma kitokia išlaidų kompensavimo tvarka: juridinių asmenų, kurių buveinės registruotos Kuršių nerijoje, transporto priemonės bus neatlygintinai keliamos per marias tik tuomet, jeigu jos bus valdomos nuosavybės, turto patikėjimo teise, naudojamos pagal išperkamosios nuomos ar kitokias panašaus pobūdžio sutartis.

Panašiai norima drausminti Neringoje ir Kuršių nerijoje esančioje, tačiau Klaipėdos miestui priklausančioje Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravusius fizinius asmenis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų