„Metų investuotoju“ išrinkta „Lifosa“, geriausiu verslo žurnalistu – A.Tapinas

„Metų investuotoju“ išrinkta „Lifosa“, geriausiu verslo žurnalistu – A.Tapinas

(A.Ufarto/BFL nuotr.)

„Lifosos“ vadovas teigia, kad didžiausia įmonės akcininkė Rusijos „Eurochem“ laikosi principo „mažiau dividendų, daugiau investicijų“.

Penktadienį verslo asociacijos „Investuotojų forumas“ simbolinių apdovanojimų renginyje „Metų investuotoja“  paskelbta trąšų gamintoja „Lifosa“. Kitose nominacijose pagerbti „Swedbank“, Finansų ministerija ir verslo žurnalistas Andrius Tapinas.

„Lifosa“ nurungė pagrindiniam apdovanojimui taip pat nominuotas įmones „Western Union“ ir „Startup Highway“. Nugalėtoją paskelbė premjeras Andrius Kubilius.

Kėdainiuose įsikūrusios „Lifosos“ generalinis direktorius Jonas Dastikas atsiimdamas žmogaus rankoje pražydusį kastuvą vaizduojančią statulėję teigė, jog „turi tokį akcininką“, kurio pagrindinė nuostata – „mažiau dividendų, daugiau investicijų“. Pasak J. Dastiko, jau penkeri metai iš eilės investicijoms įmonė skiria po 50 mln. litų ir ketina tai testi „arba didinti“.

„Lifosą“ valdo didžiausia Rusijos trąšų bendrovė „EuroChem“, patenkanti tarp trijų didžiausių gamintojų Europoje.

Dėl to, kas labiausiai nusipelno pirmąsyk teikiamų apdovanojimų, balsavo patys „Investuotojų formo“ nariai, tai yra, 52 asociacijai priklausančios įmonės.

„Atsakingos įmonės“ kategorijoje apdovanotas „Swedbank“, o apdovanojimas už „Metų sprendimą verslo aplinkai gerinti“ įteiktas Finansų ministerijai.

„O!“, ištarė voką atplėšęs Seimo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis prieš paskelbdamas ministerjos pavadinimą. Prieš tai kreipdamasis į susirinkusius politikus bei verslininkus jis pareiškė, kad „kai kalbame apie investicijas Lietuvoje, opozicijos nėra ir būti negali“. Į renginį neatvyko atostogaujanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė, taigi į sceną vietoje jos apdovanojimo atsiimti buvo pakviestas premjeras A. Kubilius.

„Juoda avimi televizijoje“ pasivadino „Metų verslo žurnalistu“ išrinktas Andrius Tapinas, jau devynerius metus kuriantis per Lietuvos televiziją transliuojamą laidą „Pinigų karta“. Pasak jo, laida išskirtinė dėl to, kad ji, kitaip nei dauguma kitų televizijos programų, siekia rasti ir pozityvių žinių.

„Metų verslo žurnalisto“ apdovanojimui taip pat nominuoti žurnalas „Valstybė“ bei žurnalo IQ ekonomikos rubrikos komanda.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų