Mažeikiai laukia 4000 darbininkų antplūdžio

Mažeikiai laukia 4000 darbininkų antplūdžio

(„Orlen Lietuva“ nuotr.)

Bendrovė „Orlen Lietuva“ imasi kapitalinio remonto.

Mažeikiuose sujudimas – „Orlen Lietuva“ netrukus pradeda ilgiau nei mėnesį truksiantį kapitalinį remontą, kuriam prireiks papildomų 4000 darbuotojų paslaugų, rašoma „Verslo žiniose“.

Atvykėlius reikės ir apnakvindinti, ir pamaitinti, todėl viešbučiai, restoranai, parduotuvių tinklai ir butus atvykėliams pasirengę už solidžią kainą nuomoti mažeikiškiai tikisi neblogo uždarbio. Po penkerių metų pertraukos didžiausia ne tik Mažeikiuose, bet ir visoje Lietuvoje bendrovė „Orlen Lietuva“ (OL) imasi kapitalinio remonto, kuris, kaip skaičiuojama, truks 35 dienas, o per tą laiką reikės atlikti per 1500 užduočių ir įgyvendinti apie 50 skirtingų projektų, nurodo Audrius Stasiulaitis, OL Komunikacijos skyriaus viršininkas. Anot jo, OL jau sudarė 97 sutartis su rangovais – 73 bendrovėmis iš Lietuvos, 17 – iš Lenkijos ir keliomis iš kitų šalių.

Regiono verslas trina rankas – ankstesnių kapitalinių remontų patirtis byloja, kad per jį pavyksta neblogai užsidirbti ir darbus gamykloje atliekančioms bendrovėms, ir tūkstančius atvykėlių darbininkų aptarnaujančioms nedidelėms įmonėms. OL kapitalinis remontas duoda užsakymų Mažeikių statybos ir montavimo įmonėms. Kartu tai nemenkas, nors ir momentinis, impulsas miesto paslaugų sektoriui – galimybės atsiveria apgyvendinimo, maitinimo, pramogų paslaugas teikiančioms įmonėms.

Tomas Kavaliauskas, kranų nuomos ir kėlimo projektų valdymo projektus įgyvendinančios UAB „Strėlė Logistics“ vadovas“, nurodo – sutartis su OL įmonei per mėnesį turėtų duoti maždaug tiek pajamų, kiek ji uždirba per 2–2,5 mėnesio. O Šarūnas Maslauskas, dujotiekio, naftos ir chemijos produktų technologinių įrenginių ir vamzdynų montuotojos Mažeikių UAB „Industrika“ vadovas, skaičiuoja, kad OL užsakymas įmonei užtikrins apie 40 proc. metinių pajamų.

OL remonto metu paklausiausios bendrabučio tipo patalpos, didelės kaimo turizmo sodybos, o jų įmonės ieško ir tolėliau nuo Mažeikių, tad papildomai užsidirbti galimybių turi ir Telšių, Skuodo, Mažeikių rajono verslininkai. Paprastai tariamasi, kad darbininkams būtų užtikrintos galimybės patogiai pailsėti, užtikrintas maitinimas, tačiau didesnio komforto atvykėliams nesiūloma.

Mažeikių mero pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius nors ir nenuvertina teigiamos OL remonto įtakos vietos verslui, pažymi, kad savivaldybei žmonių antplūdis į miestą tiesioginės ekonominės naudos neduoda, o problemų kelia gausybę. Keliems tūkstančiams žmonių papildomai atsiradus mieste, savivaldybei reikės ir daugiau šiukšlių iš gatvių surinkti, ir viešąją tvarką užtikrinti, nes su svetimšaliais neretai konfliktų kyla, o visa tai juk kainuoja. Mažeikių savivaldybė iš atvažiavėlių gyventojų pajamų mokesčio negaus, iš jų pelnysis tik paslaugų sektorius: viešbučiai, kavinės, mažmeninės prekybos tinklai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų