„Li-Fi“ vietoj „Wi-Fi“

„Li-Fi“ vietoj „Wi-Fi“

Gali būti, kad tolimesnėje ar artimesnėje ateityje duomenys į mobiliuosius įtaisus bus perduodami ne įprastomis radijo bangomis, o pasitelkiant šviesą. Todėl vietoj tradicinės „Wi-Fi“ santrumpos gali tekti pradėti vartoti naujadarą „Li-Fi“, reiškiantį šviesos komunikaciją.

 

Pirmuosius komercinius sprendimus, leidžiančius taip perduoti duomenis, parodoje demonstravo kelios bendrovės. Šios technologijos esmė – duomenims perduoti pasitelkiamas kintantis šviesos srautas, kurį skleidžia tokie šaltiniai kaip šviesos diodai. Šviesos intensyvumą tūkstančius kartų per sekundę galintys pakeisti diodai tinka perduoti suskaitmenintai informacijai, kurią geba priimti specialius šviesos jutiklius turintys įrenginiai.

Ši technologija turi kelis įdomius pranašumus. Visų pirma, šviesos pokyčiai nepastebimi žmogaus akiai, todėl vienu metu diodų lempos gali apšviesti patalpą ir perduoti duomenis. Be to, „Li-Fi“ ryšiui galima pritaikyti įprastus patalpų šviestuvus ar stalines lempas. Antra, toks šviesos bangų ryšys gali būti saugesnis už radijo ryšį, nes nesunku kontroliuoti jo sklaidą ir jis dažniausiai baigiasi prie pastato sienų. Pagaliau duomenis priimantis jutiklis naudoja pačios šviesos skleidžiamą energiją, tad neeikvoja telefono baterijos.

Aišku, yra ir tam tikrų apribojimų, pavyzdžiui, maksimali perdavimo sparta kol kas siekia iki 10 MB/s, duomenys dar juda tik viena kryptimi – į įrenginį. Tam, kad ši technologija plistų, gamintojai į išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius turi pradėti diegti specialius šviesos jutiklius.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų