Lankstieji diodai

Lankstieji diodai

Korėjiečių bendrovės pradeda masinę lanksčiųjų ekranų gamybą. Elektronikos gamintojams dar teks galvoti, kaip išnaudoti šios technologijos pranašumus.

Pietų Korėjos bendrovė LG pradėjo masinę lanksčiųjų 6 colių įstrižainės ekranų gamybą, telefonas su tokia naujove turėtų pasirodyti lapkritį. Šios įmonės konkurentė „Samsung“ vietos rinkai jau spėjo pristatyti tokio tipo ekraną turintį telefoną „Galaxy Round“. Tiesa, šio įrenginio ekranas tiesiog išgaubtas.

Pagrindinis jų pranašumas yra ne lankstumas, bet atsparumas smūgiams. Įskilus ar sudužus daugelio šiandienių telefonų ekranams, tenka keisti du dalykus – patį ekraną ir jį dengiantį apsauginį stiklą. Jei tokia pati nelaimė nutiktų įrenginiams su naujo tipo ekranais, užtektų pakeisti tik apsauginį stiklą, kuris gerokai pigesnis už jutiklinį ekraną.

Lanksčiųjų ekranų gamyba yra patrauklesnė ir pačioms bendrovėms. Kitaip nei įprastų OLED ar LCD ekranų atveju, lankstieji montuojami ne ant stiklo, o ant specialaus plastikinio pagrindo. Todėl jie ne tik kur kas plonesni ir lengvesni, bet ir pigiau pagaminami.

Kalbant apie egzotiškiau atrodančias išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių formas, vargu ar būtų galima išrasti ką nors patogesnio už paprastą stačiakampį. Tikėtina, kad pagaminę kelis eksperimentinius įrenginius gamintojai grįš prie tradicinių formų.

Tiesa, lankstieji ekranai gali atverti visiškai naujas dėvimųjų elektronikos įtaisų, tokių kaip išmanieji laik­rodžiai ar išmaniosios apyrankės, galimybes, taip pat būti pritaikyti reklamos ar dizaino srityje.

Rinkos analitikai naujajai technologijai prognozuoja šviesią ateitį, o kai kurie jų – net tikrų tikriausią sprogimą. Pavyzdžiui, rinkos tyrimų bendrovė IHS skaičiuoja, kad lanksčiųjų ekranų gamybos verslo vertė nuo 1,1 mlrd. JAV dolerių 2015-aisiais išaugs iki 42 mlrd. JAV dolerių 2020-aisiais. Tokiu atveju lankstieji ekranai užimtų apie 16 proc. pasaulinės visų ekranų rinkos.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų