(Teodoras Biliunas/Fotobankas) nuotr.

Kyla rizika dėl „Rail Baltica“ projekto

Kyla rizika dėl „Rail Baltica“ projekto

Estijos, Latvijos ir Lietuvos auditorių atliktas auditas europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinime nustatė valdymo trūkumų, dėl kurių kyla rizika, jog bus viršytas sutartas biudžetas, o pats projektas nebus įgyvendintas laiku iki 2026 m.

Valstybės kontrolės pranešime teigiama, kad projektų vykdytojams iki šiol nepavyko laikytis sutarto veiklos laiko grafiko ir numatyto biudžeto. Pasak institucijos, nuo sutarto laiko grafiko viso projekto atskirų veiklų įgyvendinimas atsilieka vidutiniškai pusantrų metų.

Projektą įgyvendinanti bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrovė „RB Rail“ tvirtina, kad jau imtasi veiksmų, kurie padėtų pasiekti pokyčių srityse, kurias įvardino auditoriai.

Pasak laikinojo „RB Rail“ vadovo Agnio Driksnos, siekiama, kad projektas būtų užbaigtas laiku.

Valstybės kontrolė nustatė, kad pirmojo pasirašytojo dotacijos susitarimo biudžetas bus viršytas 59,3 mln. eurų, nors antrojo dotacijos susitarimo biudžetas yra 231 000 eurų mažesnis už nustatytąjį.

„Rail Baltica“ yra europinio standarto (1435 mm) elektrinė geležinkelio vėžė, skirta keleiviams ir kroviniams vežti, kuri drieksis nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos pasienio. Geležinkelio ilgis sieks 870 kilometrų. Projektą numatoma užbaigti iki 2026 m.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų