T. May ir A. Merkel (Reuters nuotr.)

Kas dešimtas Vokietijos verslas nutrauks investicijas Britanijoje

Kas dešimtas Vokietijos verslas nutrauks investicijas Britanijoje

Dešimtadalis Didžiojoje Britanijoje veikiančių Vokietijos įmonių planuoja nutraukti investicijas šioje šalyje dar prieš tai, kai ji galutinai pasitrauks iš Europos Sąjungos (ES), parodė Vokietijos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos (DIHK) atlikta 2,2 tūkst. tarptautiniu matu veikiančių įmonių apklausa.

Vokietijos įmonės mano, kad „Brexit“ „gerokai pakenks verslui su Jungtine Karalyste“, pareiškė DIHK prezidentas Ericas Schweitzeris.

Maždaug 9 proc. Didžiojoje Britanijoje investavusių įmonių savo investicijas planuoja perkelti kitur, pirmiausia į Vokietiją ir kitas ES šalis.

Didžioji Britanija yra trečia pagal dydį Vokietijos eksporto rinka, nusileidžianti tik Jungtinėms Valstijoms ir Prancūzijai. 2016 metais Didžioji Britanija iš Vokietijos įsigijo prekių už maždaug 86 mlrd. eurų.

DIHK skaičiavimais, nuo eksporto į Didžiąją Britaniją Vokietijoje priklauso maždaug 750 tūkst. darbo vietų.

Didžiojoje Britanijoje veikiančios 2,5 tūkst. vokiško kapitalo įmonių šioje šalyje sukūrė maždaug 400 tūkst. darbo vietų. Tuo tarpu 1,2 tūkst. Didžiosios Britanijos įmonių Vokietijoje yra įdarbinusios maždaug 220 tūkst. žmonių.

Nors dabartines Didžiosios Britanijos ir Vokietijos tarpusavio prekybos sąlygas įmonės šiuo metu vertina gana teigiamai, maždaug 40 proc. respondentų prognozuoja, kad artimiausiais mėnesiais šios sąlygos suprastės.

Vokietijos eksportas į Didžiąją Britaniją 2016 metais, palyginti su metais anksčiau, sumažėjo 3,5 procento. Ypač smarkiai jis sumažėjo antrąjį pusmetį, po birželį įvykusio referendumo, kuriame britai pritarė pasitraukimui iš ES.

Pesimistiškiausiai yra nusiteikusios mažesnės įmonės, kurių metinės įplaukos sudaro 10–50 mln. eurų, taip pat įmonės, importuojančios prekes iš Didžiosios Britanijos, kurios nuogąstauja dėl galimų tiekimo grandinių sutrikimų ir papildomo krūvio, susijusio su muitinės formalumais.

Paklaustos apie Londono ir Briuselio derybas dėl „Brexit“, beveik 90 proc. įmonių išreiškė viltį, jog laisvas prekių judėjimas tarp Didžiosios Britanijos ir ES tęsis net ir po to, kai Didžioji Britanija pasitrauks iš ES bendrosios rinkos.

Maždaug 83 proc. įmonių tikisi, kad bus išvengta didesnio biurokratizmo, o 67 proc. viliasi, kad bus išsaugotas laisvas kapitalo judėjimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų