Ką apie jūsų intelektą sako interneto naršyklė?

Ką apie jūsų intelektą sako interneto naršyklė?

(AFP/Scanpix nuotr.)

Intelekto rodikliu gali būti ir kompiuteryje naudojama interneto naršyklė.

Naudojatės „Internet Explorer“ naršykle? Tokiu atveju didelė tikimybė, kad jūsų intelekto koeficientas yra mažesnis už vidutinį, pasakytų žmonių gebėjimus internetu vertinanti bendrovė „AptiQuant“. Tiesa, greičiausiai su jūsų intelekto koeficientu viskas tvarkoje, o jūs paprasčiausiai nežinote, iš kur atsisiųsti kitą interneto naršyklę, arba paprasčiausia gailite tam gaišti laiką.

Davusi pildyti interneto testus apie 100 tūkst. žmonių, „AptiQuant“ nustatė įdomių sąsajų tarp testų rezultatų ir naršyklės, kurią naudojo testuose dalyvavę žmonės. Paaiškėjo, kad žmonių, savo kompiuteriuose naudojusių „Internet Explorer“ naršykles, intelekto koeficientas dažniausiai buvo mažesnis už vidurkį.

Tiesa, skirtumai pastebėti net tarp skirtingų šios naršyklės versijų naudotojų. Blogiausiai pasirodė „Internet Explorer 6“ naudotojai, o geriausiai – „Internet Explorer 8“ vartotojai.

Geriau už vidurkį pasirodė vartotojai, kurie naudojo „Chrome“, „Firefox“ ir „Safari“ naršykles, jie intelekto testuose dažniausiai pademonstruodavo šiek tiek geresnius rezultatus už vidutinį. Tačiau geriausiai intelekto testuose pasirodė gana egzotinių naršyklių „Camino“ ir „Opera“ naudotojai.

Įdomu tai, kad panašus tyrimas buvo atliktas prieš 5 metų, jo metu „Internet Explorer“ vartotojai pasirodė žymiai geriau. Pastarojo tyrimo autorių teigimu, tai parodo, kad labiau išprusę vartotojai „Internet Explorer“ linkę iškeisti į kitas interneto naršykles.

Aišku, šie tyrimo rezultatai turi būti vertinami su tam tikra išlyga, mat internetinius intelekto testus pildė savanoriai ir jų atranka nebuvo reprezentatyvi. Be to, kaip minėta teksto pradžioje, jūsų kompiuteryje veikianti „Internet Explorer“ gali rodyti, kad paprasčiausiai nežinote iš kur atsiųsti kitą interneto naršyklę ar tiesiog nerandate tam laiko.

Tiesa, jau ir taip gero vardo tarp IT srities specialistų neturėjusiai „Internet Explorer“ tai yra dar vienas smūgis. Panašu, kad tarp šios srities žmonių geriau nesigirti naudojant būtent šią naršyklę, mat tai gali būti palaikyta ne tik prasto tono ženklu.

Papildymas: greitai paaiškėjo, kad šis tyrimas buvo gerai parengta apgaulė. Daugiau žiūrėti čia.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų