Išmanėjantys namai

Išmanėjantys namai

Buitinės technikos ir elektronikos gamintojai kuria savitas išmaniųjų namų koncepcijas.

 

Įvairūs prietaisai – nuo televizoriaus iki orkaitės – įgyja vis daugiau funkcijų. Vienos jų gali pasirodyti itin naudingos, o kitos – sukelti šypseną.

 

Televizorius dviem

Gamintojai skelbia, kad išmaniosios technologijos europiečius vėl grąžina prie televizoriaus. Gali būti, kad ateityje ši tendencija dar išryškės, nes du žmonės sėdėdami prie to paties įrenginio vienu metu jau gali žiūrėti skirtingas programas. Tereikia užsidėti specialius akinius. Šią galimybę suteikia OLED televizoriai lenktu ekranu.

Tokį 55 colių ekraną turintį ULTRA HD raiškos televizorių galėjo išvysti „Samsung“ stendo lankytojai. O bendrovė LG pristatė didžiausią pasaulyje – 77 colių – ULTRA HD raiškos OLED televizorių lenktu ekranu. Žiūrint futbolo rungtynes lenktas jo ekranas sukuria kur kas gilesnius įspūdžius. ULTRA HD ir HD skirtumas akivaizdus. Jeigu du tokius prietaisus pastatysite šalia ir įjungsite futbolo rungtynes, iškart pastebėsite, kad žolė žalesnė ULTRA HD televizoriuje. Per jį geriau matyti ir kitos detalės.

Kinijos bendrovė „Haier“ tobulina žvilgsniu valdomą televizorių. Skelbiama, kad technologija paremta infraraudonųjų spindulių šaltiniu ir dviem kameromis, kurios stebi žiūrovo akių judesius, o šie verčiami komandomis. Pavyzdžiui, norint padidinti garsą reikia pažiūrėti į apatinę ekrano dalį, žvilgsniu nutempti žymeklį į norimą padėtį ir savo pasirinkimą patvirtinti mirktelėjimu.

 

Išmanioji virtuvė

Ateityje televizoriai neabejotinai turės vis daugiau funkcijų. Jie galės pranešti, kad kitame namo gale esanti skalbimo mašina baigė savo darbą ir metas eiti išdžiaustyti skalbinių. O skalbyklę bus galima įjungti išmaniuoju telefonu važiuojant namo iš darbo. Šios galimybės pagrįstos interneto ryšiu ir yra kelios iš daugybės funkcijų, kurias ateityje gali turėti išmanieji namai.

Minėtoji „Haier“ tobulina išmaniuosius šaldytuvus, kurie šeimininkams gali priminti apie trūkstamą ar gendantį maistą. Tokį jau gali „užuosti“ specialūs jutikliai. Šaldytuvas per internetą gali pasiūlyti, ką pasigaminti iš jame esančių produktų. Siūlomi receptai rodomi į šaldytuvo dureles įmontuotame ekrane, per kurį sukiojantis virtuvėje galima žiūrėti ir filmus.

„Electrolux“ į namų virtuvę perkelia „Michelin“ žvaigždutėmis vertinamuose restoranuose naudojamas technologijas ir siūlo orkaitę, turinčią vėsinimo funkciją. Šioje orkaitėje maistą galima kepti 90 proc. numatyto laiko, tada greitai jį atvėsinti (tai esą padeda išlaikyti geriausią maisto skonį, struktūrą ir spalvą) ir pabaigti kepti prieš nešant į stalą. Tai gali praversti laukiant svečių ar į namus grįžtančių šeimos narių. Vėsinimo funkcija šeimininkėms gali būti naudinga ir ruošiant desertus. Taip pat ji gali per pusvalandį atvėsinti 10 kambario temperatūros butelių šampano iki rekomenduojamų 8 laipsnių.

 

Fotoaparatas objektyve

Nors atrodo, kad fotografijos srityje pasiekta viskas, kas įmanoma, o gamintojams likę tik platinti objektyvus ir didinti raišką, japonų korporacija „Sony“ vis dėlto pateikė staigmeną. Parodoje ji pristatė du neįprastus fotoaparatus: DSC-QX100 ir DSC-QX10. Jie atrodo kaip objektyvai ir fotoaparatu gali paversti daugelį išmaniųjų telefonų, taip pat tokius konkurentų gaminius kaip „iPhone“ ar „Galaxy“.

Objektyvą primenantį fotoaparatą prie išmaniojo telefono galima prijungti naudojantis specialiu laikikliu. DSC-QX100 ir DSC-QX10 su telefonu susiejami belaidžiu interneto ryšiu, o valdomi specialia programėle. Šie objektyvai leidžia telefonu daryti nuotraukas ir filmuoti HD standarto vaizdus.

Išmaniuosiuose telefonuose integruotos kameros per pastaruosius kelerius metus smarkiai patobulėjo, tačiau nuotraukų kokybė ne visuomet tokia gera, kokios norėtųsi. Mat telefonuose įmontuoti vaizdo jutikliai, palyginti su tais, kuriuos galima rasti fotoaparatuose, yra labai mažyčiai. Ribotos šių jutiklių galimybės būna itin akivaizdžios ten, kur prastas apšvietimas.

Beje, pati „Sony“ pateko į dviprasmišką padėtį. Bendrovė yra viena didžiausių vaizdo jutiklių, naudojamų išmaniuosiuose telefonuose, tiekėjų. Tam, kad patenkintų didžiulę paklausą, ji kuria vis naujus produktus. Bet padėdama tobulinti išmaniuosius telefonus ji kenkia savo fotoaparatų verslui. Pirmą pusmetį jų pardavimas sumenko 37 proc.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų