IQ kalendorius | Rugpjūčio 31 d. Nauja Europą skirianti siena

IQ kalendorius | Rugpjūčio 31 d. Nauja Europą skirianti siena

Šiandien Vengrija oficialiai užbaigia statyti 175 km ilgio barjerą pasienyje su Serbija.

Nuolat ginkluotų kareivių saugomas užtvaras, susidedantis iš trijų spygliuotos vielos spiralių, buvo pastatytas greičiau nei per mėnesį, o Vengrijos vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas informuoja, kad šiam projektui įgyvendiniti buvo skirta apie 300 tūkst. eurų. Taip Vengrija tikisi apsisaugoti nuo pabėgėlių.

Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovas, teikiantis pagalbą pabėgėliams Lesbo saloje (Graikija), Kirkas Day įspėja, jog spėriai augantis prieglobsčio prašančiųjų skaičius jau perauga į pavojingą krizę – pabėgėlių skaičius neproporcingas ištekliams, kurie reikalingi norint suteikti imigrantams nakvynę ir maisto. Be to, aštrėja įtampa tarp vietos valdžios ir skirtingų pabėgėlių grupių. Daugiau nei pusšimtį kilometrų besitęsianti tvora Vengrijoje šią įtampą tik didina.

Per liepos mėnesį į Europos Sąjungos teritoriją, įskaitant ir Vengriją, bandė patekti 107 500 pabėgėlių. Nuo karo sprunktantys sirai, afganistaniečiai ir irakiečiai į šalį atkeliauja kirsdami kaimyninės Serbijos, Graikijos ir Turkijos sienas. 2004 m. tapusi Šengeno zonos dalimi, Vengrija yra tarpinė stotelė pabėgėliams, trokštantiems pasiekti Vokietiją ar Švediją. Europos Komisija šaliai skyrė 8 mln. eurų paramą kovai su šia imigracijos lavina, o pastarąją savaitę į Vengriją plūstelėjo dar 10 000 nelegalų, todėl planuojama, jog antrosios tvoros, kuri stiebsis į viršų 4 metrus, statybos Vengrijoje užsibaigs jau spalio pabaigoje.

ES atstovai viešai praneša, kad tokie imigrantų iš Artimųjų Rytų srautai gali būti vadinami didžiausia Europos humanitarine krize nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų