IQ kalendorius | Rugpjūčio 28 d. Daugiau nei bėgimas

IQ kalendorius | Rugpjūčio 28 d. Daugiau nei bėgimas

Šiandien vakare pirmą kartą Kaune bus surengtas naktinis „Orion“ bėgimas. Nemuno saloje 21 val. startuosiantys 600 dalyviai turės įveikti 8 km distanciją.

Iniciatyvos organizatorius Algirdas Pukis tikina, kad bėgioti vasaros vakarais – ir vėsiau, ir maloniau. „Pomėgis pasportuoti vakarais atsiranda būtent vasarą – sutemus ir temperatūra palankesnė, ir gatvės ištuštėja, laisvesni miesto takeliai. Nurimus miestui bėgiojimas tampa ne tik sportu, bet romantišku įpročiu. O šį savaitgalį švies ir pilnatis.“

Naktinio bėgimo organizatorius įspūdžių žada ne tik bėgikams. Vos pirmieji dalyviai stos prie starto linijos, gatvės menininkas iš Indonezijos, prisistatantis Anagardo pseudonimu, ims piešti 2 metrų ilgio ir 1,5 metro pločio paveikslą. Visą valandą, naudodamasis purškiamaisiais tamsoje šviesą atspindinčiais dažais ir iš kartono išpjautais trafaretais, Anagardas kurs bėgančios merginos atvaizdą.

Kodėl bus piešiama mergina, o ne vaikinas? Kūrėjas aiškina, kad Indonezijos kultūroje mėnulis yra moters, o saulė – vyro simbolis, todėl įsižiebus pilnačiai ateina moterų metas. Indoneziečio sukurtas paveikslas bus parduodamas aukcione finišavus renginio dalyviams.
Tiek dalyvių registracijos mokestis, tiek už paveikslą gautos lėšos bus perduotos Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondui, kuris nepasiturintiems mokiniams padės pasiruošti naujiems mokslo metams. Už surinktus pinigus bus perkamos rašymo priemonės, sąsiuviniai, kuprinės ir pan.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų