E. van Vlieto sukurtas kilimas.

IQ kalendorius | Rugpjūčio 27 diena | 100 tūkst. balionų debesis

IQ kalendorius | Rugpjūčio 27 diena | 100 tūkst. balionų debesis

Šiandien Londono (Jungtinė Karalystė) Kovent Gardeno turgaus lubos pasidabins 100 tūkst. baltų balionų instaliacija „Širdies plakimas“ („Heartbeat“).

Sumanymo autoriaus, Charles Pétillono nuomone, Kovent Gardenas yra istoriškai reikšminga Londono erdvė. Jį pastačius 1552 m. pakeitė visos Jungtinės Karalystės sostinės vietovaizdis, tačiau kasdienis ir skubrus gyvenimas privertė užmiršti, kokią seną istoriją saugo šis pastatas. Autorius tikisi, jog milžiniška instaliacija padės į Kovent Gardeną pažvelgti kitomis akimis, pajusti šios vietos pulsą ir galiausiai vėl ją pamilti.

C. Pétillonui, pasaulyje garsėjančiam kaip kūrėjui, kuris savo darbus sutveria vien iš balionų, instaliaciją įrengti padėjo 25 žmonių komanda. Per penkias naktis jie pripūtė 100 tūkst. baltos spalvos skirtingo dydžio balionų, kurie užima 50 kv. metrų Kovent Gardeno lubų ploto ir sveria 320 kilogramų. Naudojant dinamiškus šviesos impulsus tikimasi sukurti iliuziją, jog balionai – tai pulsuojantis, besimainantis debesis.

Nors jo darbų aplanke taip pat jau puikuojasi tokios balionų instaliacijos kaip „Mutacija 2“ („Mutation 2“), „Šeimos suvenyrai“ („Souvenirs de familie“) ir „CO2“, tačiau kūrinys „Širdies plakimas“ ne tik bus pirmasis, kurį menininkas sukūrė už Prancūzijos sienų, bet ir pirmasis viešai eksponuojamas autoriaus darbas. Ankstesni C. Pétillono kūriniai, pavyzdžiui „Invazija“ („Invasions“), viešai buvo pristatomi tik nuotraukose.

„Širdies plakimas“ bus eksponuojamas Kovent Gardeno Pietinėje salėje iki rugsėjo 27 d.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų