IQ kalendorius | Rugpjūčio 25 d. Lankstesnio darbo grafiko belaukiant

IQ kalendorius | Rugpjūčio 25 d. Lankstesnio darbo grafiko belaukiant

Šiandien iš profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų ir Vyriausybės atstovų suburta Trišalė taryba vėl susitinka aptarti naujojo Darbo kodekso.

Nors Vyriausybė tikisi svarstymus dėl šio įstatymo projekto užbaigti jau rugsėjį, Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) direktoriaus Žilvino Šilėno nuomone, Darbo kodeksą atnaujinti derėjo jau seniai, ir tam tikri pokyčiai – tik į gera: „Vienas naudingiausių laimėjimų, kuris bus pasiektas įsigaliojus naujajai darbo organizavimo tvarkai, suminė darbo laiko apskaita. Ji žmonėms leis rinktis tam tikromis savaitėmis dirbti daugiau – nuo 48 iki 60 valandų per savaitę. O pagal dabartinį kodeksą galima dirbti 40 valandų per savaitę ir 8 valandas per dieną.“

Pagal naująjį Darbo kodeksą tam tikro dydžio įmonių valdybose turėtų būti darbuotojų atstovas, tačiau, kaip teigia Ž. Šilėnas, jei žiūrime į valdybą kaip į įmonės profesionalų valdymo organą, darbuotojų atstovas ten neturėtų ką veikti.

„Naujajame kodekse numatomas ir minimalaus atlygis tik už nekvalifikuotą darbą. Jei esate savo srities specialistas, bet dirbate ne pagal specialybę arba jūs patyręs, tačiau neturite jokios formalios kvalifikacijos, kokį atlyginimą gausite? To nuostatos vis dar neapibrėžia“, – reikalingus patikslinimus vardija LLRI direktorius.

Rugpjūčio 31 d. įvyks dar vienas posėdis, per kurį su mokslininkais bus aptariamas naujasis socialinis modelis ir socialinio draudimo pokyčiai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų