IQ kalendorius | Rugpjūčio 24 d. Lygiuot, ramiai!

IQ kalendorius | Rugpjūčio 24 d. Lygiuot, ramiai!

Šiandien – sugrąžintos privalomosios karo tarnybos pirmoji diena.

Pirmasis karių srautas į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną Klaipėdoje atvyksta 9 val. ryto. Visi 476 privalomąją karo tarnybą pradėsiantys vaikinai ir 19 merginų – savanoriai. Pasak Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyriausiojo specialisto Juliaus Židonio, pirmame savanorių sraute daugiausia 19–20 metų amžiaus asmenų.

Kapitono Mykolo Miškinio teigimu, pirmoji diena batalione bus skirta administraciniams reikalams. „Ryte, karo prievolininkams susirinkus į batalionus ir praėjus patikrinimą, bus išduodamos uniformos ir ekipuotė. Vėliau savanoriai vyks į savo kambarius, kur jiems bus priskirtos gyvenamosios vietos – lovos ir spintelės. Pirmąją dieną savanoriai taip pat gaus pirmąjį maitinimą – pietus ir vakarienę.“ Ginklai jiems bus išduodami vėliau, naudotis jais bus galima tik per pratybas.

Aštuonias savaites truksiantis bazinis kario kursas prasidės rytoj. Savanoriai bus mokomi karybos pradmenų: taktikos, ginkluotės ir šaudybos, karo topografijos, radijo ryšio procedūrų, susipažins su statutais. Prasidės ir fizinio lavinimo pratybos, rikiuotės užsiėmimai, bendri elgesio ir saugumo instruktažai.

Po bendrosios visiems savanoriams taikomos programos prasidės trijų savaičių specialisto rengimo kursai. Savanoriai bus mokomi pagal jų pareigų kryptį. Baigus šį kursą, visas likęs laikas privalomoje karo tarnyboje bus skiriamas kolektyviniam rengimui – veikti skyriuje (9–10 asmenų), būryje (apie 30 asmenų), kuopoje (nuo 100 iki 150 karių).

Vienas iš įsipareigojimų, kurių turės laikytis į privalomąją karo tarnybą atvykęs savanoris, – iki priesaikos priėmimo ceremonijos, kuri paprastai vyksta po 3–4 savaičių nuo bazinio kurso pradžios, neišvykti iš savo bataliono. Pirmosiomis karo tarnybos savaitėmis savanoriai bus supažindinti ir su kitomis taisyklėmis: karo tarnybos, drausmės statutais, karių etikos normomis. M. Miškinio teigimu, didžiausias nepatogumas savanoriams iš pradžių galėtų būti griežta dienotvarkė.

Atnaujinti privalomąją karo tarnybą po 7 metų pertraukos nuspręsta vasarį. Pagrindinės priežastys – neužpildytų karinių batalionų problema, nepakankamas karių rezervas, įtempta geopolitinė padėtis. Šaukimo į privalomąją karo tarnybą sąrašai paskelbti gegužės 13-ąją.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų