IQ kalendorius | Rugpjūčio 24 d. Euraziškas paskolų ir rinkimų maratonas

IQ kalendorius | Rugpjūčio 24 d. Euraziškas paskolų ir rinkimų maratonas

Baltarusijai pervesti 440 mln. JAV dolerių besiruošiančio Eurazijos stabilizacijos ir plėtros fondo ekspertai ir Aliaksandro Lukašenkos valdomos valstybės atstovai šiandien antrą kartą renkasi aptarti paskolos sąlygų.

Nors per rugpjūčio 13 ir 14 d. vykusį susitikimą kreditas buvo patvirtintas, Eurazijos plėtros banko valdybos pirmininkas Dmitrijus Pankinas turi priekaištų dėl šalies aukso ir valiutos rezervo, kompensacijų už transporto paslaugas.

3 mlrd. JAV dolerių pageidaujanti Baltarusija šia suma tikisi padengti 2010 m. iš Rusijos ir Eurazijos stabilizacijos ir plėtros fondo gautos 3,5 mlrd. JAV dolerių paskolos dalį. Jei sandoris bus baigtas sėkmingai, pirmąją įmoką kreditoriams šalis turės grąžinti 2019 m. vasario 15 d.

Rytų Europos studijų centro analitiko Lino Kojalos teigimu, nesvarbu, ar tiesiogiai, ar per energetiką, ar naudojant Eurazijos stabilizacijos ir plėtros fondą, kurio ekonomika 90 proc. paremta Rusijos kapitalu, Baltarusijai nepavyks išvengti didžiosios kaimynės įtakos. Ekspertas tikina, kad Vladimiras Putinas nori išsaugoti esamą Baltarusijos režimą ir artimą sąjungininkę prie pat ES sienų, todėl didelių permainų nebus ir spalį Baltarusijoje vyksiančiuose prezidento rinkimuose, nors pastaruoju metu mažėja realiosios gyventojų pajamos. L. Kojala mano, kad opozicija per tuos metus nesugebėjo susivienyti, nepateikė alternatyvios politinės programos, todėl po dar vienų imituotų rinkimų A. Lukašenkai greičiausiai neteks susidurti su protestais, kurie šalį drebino prieš 4–5 metus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų