IQ kalendorius | Rugpjūčio 22 d. Disko ir golfo hibridas

IQ kalendorius | Rugpjūčio 22 d. Disko ir golfo hibridas

Šiandien Zarasų rajone prasideda septintus metus organizuojamas Lietuvos diskgolfo čempionatas. Nuo 2003 m. vis labiau lietuvius dominančio žaidimo sėkmę Vilniaus diskgolfo klubo (VDK) direktorius Skirmantas Bikelis apibūdina savaip: „Su kolegomis juokaujame, kad diskgolfas yra pati lietuviškiausia sporto šaka, nes primena lietuvių mylimą krepšinį ir sėkmę metant diską.“

Praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje JAV pradėtas žaisti diskgolfas reikalauja susikaupti. Jo esmė – pataikyti diską į specialų krepšį per kuo mažiau metimų. Žaidžiama parkuose, kuriems keliamas reljefo įvairovės reikalavimas. Šiuo metu diskgolfą galima žaisti Pavilnių regioniniame, Ozo parkuose Vilniuje, taip pat Zarasų ir Jonavos rajonuose.

VDK direktorius diskgolfą įvardija kaip sparčiausiai populiarėjančią sporto šaką pasaulyje. Žaidimas perspektyvus ir Lietuvoje, nes nebrangus – užtenka įsigyti vieną ar keletą skirtingų diskų, kurie kainuoja nuo 9 iki 17 eurų. Be to, sporto šaka tinka visiems žmonės, oro sąlygos irgi nesvarbios. S. Bikeliui yra tekę žaisti lauke esant 14 laipsnių šalčio, organizuojami ir žiemos čempionatai.

Tiksliai apskaičiuoti lietuvių diskgolfo žaidėjų skaičių – sunku, nes į pernai įkurtą pirmąjį šio sporto šakos klubą sostinėje registruojasi ne visi. Šiuo metu Vilniaus diskgolfo klube – 41 narys, o į čempionatą užsiregistravę 56 žaidėjai. Lietuvos čempionate dalyvaus geriausi šalies diskgolfo žaidėjai: Gabrielius, Pranciškus ir Darius Griciai, Tadas Ūselis, Mindaugas Pošius ir Aurelijus Zinkevičius.

Lietuviai kol kas žaidžia mėgėjų lygoje – iki pasaulinio lygio profesionalams būdingo 1000 balų reitingo „Baltic Sea“ turo ir triskart Lietuvos čempionui G. Griciui trūksta kiek mažiau nei pusės šimto taškų. Kitiems – dar daugiau.

Čempionato išvakarėse organizuojami žaidimai poromis ir diskgolfo klinika, kurioje sporto šakos lyderiai dalijasi patarimais su naujokais. Lietuvos diskgolfo čempionatas šiemet vyks keturiuose – atvirame, moterų, vaikų iki 13 metų ir pažintiniame – divizionuose.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų