IQ kalendorius | Rugpjūčio 21 d. Baltijos keliu per tris dienas

IQ kalendorius | Rugpjūčio 21 d. Baltijos keliu per tris dienas

Latvijai, Estijai ir Lietuvai rengiantis paminėti 26-ąsias Baltijos kelio metines, šiandien kaunietis Aidas Jarušaitis leidžiasi į 650 km žygį dviračiu per visas Baltijos valstybes. Šia iniciatyva bus siekiama atkreipti dėmesį į reikšmingą Lietuvos nepriklausomybei įvykį ir priminti tuomet ore sklandžiusį patriotiškumą ir vieningumą.

„Prieš 26 metus kartu su tėvais stovėjome Baltijos kelyje, magistralėje Vilnius–Ukmergė. Buvau 11 metų, tačiau prisimenu virtinę žmonių, tvirtai susikibusių rankomis. Nors sakoma, kad tada buvo susirinkę 2,5 mln. žmonių, iš tiesų trokštančių laisvės buvo kur kas daugiau“, – kalbėjo A. Jarušaitis.

Dviratininkas startuos 9 val. nuo Taline esančio Ilgojo Hermano bokšto, šalia kurio įkurtas Estijos parlamentas, ir kelionę pradės Rygos link. Po trijų dienų, rugpjūčio 23-iąją, 19 val., A. Jarušaitis pasieks Vilniaus Katedros aikštę, tą pačią dieną ir valandą, kada anuomet prasidėjo Baltijos kelias.

„Maršrutas apgalvotai prasideda iš Talino į Vilnių. Pasidomėjęs orų prognozėmis sužinojau, kad žygio dienomis pūs šiaurės, šiaurės vakarų vėjai. Tai palengvina važiavimą dviračiu. Vis dėlto oro spėjimai keitėsi ir nuo Panevėžio iki Vilniaus gali tekti grumtis su rytiniais vėjais“, – tikino dviratininkas.

A. Jarušaitis mano, kad ši iniciatyva gali tapti kasmete. Net neprasidėjus šiai akcijai, norą kitais metais pakartoti žygį jau pareiškė 22 dviratininkai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų