IQ kalendorius | Rugpjūčio 20 d. Stereotipus belaužant

IQ kalendorius | Rugpjūčio 20 d. Stereotipus belaužant

Šiandien Vilniuje prasideda LGBT bendruomenės festivalis „Kreivės“. Antrus metus vykstančios iniciatyvos tikslas – praplėsti visuomenės požiūrį ir akcentuoti netradicinės orientacijos jaunimo problemas, į kurias vis dar žiūrima pro pirštus.

„Per dažnai manoma, jog LGBT – tai vidurinės klasės, dažniausiai vyriškos lyties asmuo. Visgi netradicinės orientacijos žmonių yra ir mokyklose, tačiau iš baimės jie slepia savo tapatybę ir nuo draugų, ir nuo artimųjų. Nereikia stipriai įrodinėti, jog mokyklose homofobijos lygis milžiniškas. Vien paauglių žodynas išduoda, kad jų nuostatos glaudžiai susijusios su stereotipais. Bandysime parodyti kokias specifines problemas išgyvena netradicinės orientacijos jaunuoliai ir svarbiausia, kad jie yra“,– pasakojo vienas festivalio „Kreivės“ organizatorių Augustas Čičelis.

Festivalio lankytojams bus organizuojamos dirbtuvės „Patiriant savo pavidalus“, paskaitos apie transaktyvizmą ir reprodukcinių bei seksualinių teisių judėjimą, o rugpjūčio 22 d. festivalyje „Kreivės“ įvyks ir susitikimas su režisiere Alante Kavaite.

Nors, pasak organizatorių, festivalio „Kreivės“ ištakos yra Vilniuje, šiemet jis žengs ir už sostinės ribų: rugpjūčio 28–29 d. renginiai numatomi Kaune, rugpjūčio 30 d. – Šiauliuose, o rugsėjo 4–5 d. ir Klaipėdoje.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų