IQ kalendorius | Rugpjūčio 20 d. Prezidentė keliauja į Latviją, Seimo pirmininkė – į Švediją

IQ kalendorius | Rugpjūčio 20 d. Prezidentė keliauja į Latviją, Seimo pirmininkė – į Švediją

Šiandien dvi svarbiausios šalies valdžios atstovės išvyksta į tarptautinius renginius užsienyje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus Rygos strateginės komunikacijos kompetencijos centro („StratCom“) atidaryme ir susitiks su šalies vadovu Raimondu Vėjuoniu. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė keliauja į Stokholmą (Švediją), Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) Seimo pirmininkų kasmetį susitikimą.

„StratCom“ yra vienas naujausių NATO patvirtintų kompetencijos centrų, leidimas jį steigti duotas pernai. Plėtoti koordinuotą NATO komunikaciją siekiančio centro atidarymas – svarbus įvykis Baltijos šalių regionui, išgyvenančiam informacinio karo laikotarpį. Naujausio „Stratcom“ paskelbto tyrimo objektas buvo provokacijos internete kaip hibridinio karo priemonė. Jį atliekant analizuotas populiariausių Latvijos naujienų portalų komentarų poveikis nustatytoms grupėms, ieškota galimybių sušvelninti neapykantos kurstymo internete sukeliamus padarinius. Nuo 2005 m. NATO yra patvirtinusi 21 kompetencijos centrą. Bulgarijos sostinėje įkurtas Krizių ir nelaimių valdymo centras patvirtintas šiemet.

Šiemet NB8 vadovaujančios Danija, Grenlandija ir Farerų salos dėmesį sutelkusios į ekonomikos ir užimtumo augimą, socialinį aprūpinimą, Šiaurės ir Baltijos šalių vertybių sklaidą, šio regiono savitumo stiprinimą ir bendradarbiavimą su Arktimi. Tikėtina, kad panašūs klausimai gali būti aptariami ir per NB8 susitikimą Stokholme. Taip pat gali išryškėti ir lyčių lygybės tema – šiemet Danija ir Islandija švenčia moterų teisių įteisinimo šimtmetį. Danija yra žadėjusi stiprinti Šiaurės ir Baltijos tarpusavio ryšius ir skatinti bendradarbiavimą socialinėje bei užimtumo srityse, kovoti su socialiniu spaudimu. Baltijos ir Šiaurės šalių viršūnių kasmečiai susitikimai pradėti organizuoti 1993-iaisiais. Lietuva šiai bendradarbiavimo organizacijai vadovavo prieš dvejus metus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų