IQ kalendorius | Rugpjūčio 19 d. „Silva Rerum“ autorei – Liudo Dovydėno premija

IQ kalendorius | Rugpjūčio 19 d. „Silva Rerum“ autorei – Liudo Dovydėno premija

Šiandien Rokiškio krašto muziejuje Liudo Dovydėno premija už geriausią naują lietuvišką metų romaną bus įteikta Kristinai Sabaliauskaitei. Už knygą „Silva Rerum III“ rašytoja gaus ir 5000 eurų. Apdovanojimas teikiamas aštuntą kartą.

„Perskaitęs romaną „Silva Rerum“ įsitikinau, kad po didaus prozos meistro Romualdo Granausko mirties šis žanras Lietuvoje vis dar egzistuoja ir gyvena tokių rašytojų kaip K. Sabaliauskaitė kūrybos forma“, – taip vienas iš premijos vertinimo komisijos narių rašytojas Donaldas Kajokas vertina šių metų laureatės romaną. Kitos komisijos narės literatūrologės Jūratės Čerškutės teigimu, „Silva Rerum“ – lūžinis romanas lietuvių literatūroje, sukėlęs diskusijas dėl populiarių rašytojų kūrybos vertinimo.

Vertinimo komisijai taip pat buvo pateikti svarstyti Raimondo Kašausko romanas „Sirenų dainos“, Unės Kaunaitės „Žmonės iš Alkapės“, Aldonos Ruseckaitės „Kaip žaibas“, Prano Treinio „Meilės pasaga“.

2007 m. L. Dovydėno sūnaus fotografo Jono Dovydėno ir Lietuvos rašytojų sąjungos (LRS) įsteigtos premijos vertinimo komisija kasmet keičiama. Šiemet geriausią metų romaną rinko rašytojas D. Kajokas, poetas, režisierius Alvydas Šlepikas, fotografas Antanas Sutkus, Literatūros ir tautosakos instituto atstovės J. Čerškutė ir Jūratė Sprindytė.

L. Dovydėno premiją yra gavę R. Granauskas, Leonardas Gutauskas, Vytautas Martinkus, Valdas Papievis, Vladas Kalvaitis, D. Kajokas ir Grigorijus Kanovičius. K. Sabaliauskaitei tai antrasis literatūrinis apdovanojimas – 2008 m. autorei skirta Jurgos Ivanauskaitės premija.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų