IQ kalendorius | Rugpjūčio 12 d. Paskutinis šansas tapti studentais

IQ kalendorius | Rugpjūčio 12 d. Paskutinis šansas tapti studentais

Šiandien 17 val. baigiasi papildomo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas. Abiturientai papildomo priėmimo metu galėjo nurodyti iki 6 studijų programų. Tikimasi, kad šį ketvirtadienį ir penktadienį į universitetus atvyks iki 264 studentų, 190-iai iš jų bus skirtos valstybės finansuojamos vietos. Kolegijos laukia 557 abiturientų, iš kurių 167-iems valstybė finansuos studijas.

Dalis šiemet Lietuvos mokyklas baigusių abiturientų planuoja žinių semtis užsienio universitetuose. Kitų valstybių aukštosioms mokykloms atstovaujančios organizacijos „Kastu.lt“ vadovas Arturas Jefimovas tikina, kad nuo 2004 m., Lietuvai tapus ES nare, stojančiųjų į užsienio universitetus skaičius iki 2011 m. augo nuo 1 iki 6 proc. Kurį laiką ši proporcija nekinta ir svetur studijuoti išvažiuoja 6 iš 100 abiturientų.

A. Jefimovas taip pat pabrėžia, kad pastaraisiais metais informatikos inžinerijos studijos dominuoja abiturientų pageidavimuose ir smarkiai konkuruoja su verslo ir socialinių mokslų studijų programomis. Daugelis pasiryžusiųjų mokslus tęsti užsienyje renkasi Jungtinės Karalystės ir Danijos bei Nyderlandų universitetus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų