IFA parodos akcentai

IFA parodos akcentai

Rugsėjo pradžioje Berlyne, Vokietijoje, vyko kasmetė technologijų paroda IFA. Nors bendrovės pagrindinėms naujovėms pristatyti mieliau renkasi metų pradžią, čia taip pat buvo galima išvysti, ką jos spėjo sukurti per pastarąjį pusmetį. IQ atrinko keletą įdomiausių sumanymų.

Virtualioji realybė
Tai „Samsung“ pristatyti virtualiosios realybės akiniai „Gear VR“, sukurti bendradarbiaujant su patyrusia šių prietaisų gamintoja „Oculus“. Įdomiausia, kad vaizdui projektuoti panaudotas išmanusis telefonas dideliu ekranu „Samsung Note 4“. Šį priedą bus galima įsigyti metų pabaigoje, bet sunku pasakyti, ką juo, be žaidimų, dar bus galima naudingo nuveikti.

Kokybiška fotografija
Prieš metus „Sony“ pristatė neįprastai atrodančius fotoaparatus-objektyvus ir telefoninei fotografijai suteikė naują kokybės lygį. Dabar bendrovė žengė dar toliau – sukūrė telefonų priedą, kurį naudojant galima keisti objektyvus. QX1 veikia kaip atskiras fotoaparatas, turintis 20 mln. taškų raiškos jutiklį ir vaizdo gerinimo technologijas. Jis su telefonu susiejamas Wi-Fi ryšiu.

Išmanusis laikrodis
Į išmaniųjų laikrodžių lenktynes įsijungė ir korėjiečių bendrovė LG. Ji pristatė pirmąjį savo bandymą, pavadintą „G Watch R“. Priešingai negu kitų kūrėjų modeliai, šis laikrodis iš pirmo žvilgsnio nesiskiria nuo įprastų klasikinių. Vis dėlto jo rodykles sukioja ne dantračiai, o „Android Wear“ sistema, atliekanti informacijos pateikimo ir telefono valdymo funkcijas.

Neskęstanti skaityklė
Kanadiečių bendrovė „Kobo“ savo naująją e. knygų skaityklę „Aura H2O“ buvo įmerkusi į vandens pilną indą. Idėja pagaminti tokį įrenginį įmonei kilo, savo socialinio tinklo paskyroje apklausus vartotojus apie jų skaitymo įpročius. Paaiškėjo, kad pusė respondentų mėgsta skaityti vonioje. Vandeniui atsparius planšetinius kompiuterius gamina ir „Samsung“ bei „Sony“.

Ekranas su kampu
Lankstyti šviesos diodų ekranus gamintojai išmoko prieš pusantrų metų. Šį rudenį visos didžiosios elektronikos įrenginių kūrėjos pristatė lenktus televizorius, kai kurios jų – ir telefonus. O „Samsung“ sugalvojo užlenkti telefono „Galaxy Note Edge“ kampą ir jame įkurdino tam tikrų funkcijų piktogramas. Tai dar vienas telefono valdymo patobulinimas, tačiau jis nebūtinai pasieks vartotojus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų