Eksperimentai pastogėje

Eksperimentai pastogėje

Šiuolaikiškais sprendimais garsėjanti studija „Inblum“, kurdama erdvaus buto interjerą, liko ištikima savo stiliui ir užsakovų lūkesčiams. Viktorija Vitkauskaitė domėjosi, kokiems sumanymams architektai ryžosi įgyvendindami naujausią projektą

 

Du vaikus auginanti vilniečių šeima naujam savo būstui pasirinko rekonstruotą dviejų butų namą. Studijos „Inblum“ užsakovai turėjo apsigyventi visame antrajame aukšte. Tai buvo komplikuota vieta, kurioje architektams teko iš naujo formuoti funkcines zonas ir kurti gana minimalistinius, šiuolaikiškus, tačiau jaukius namus – tokius, kokių ir pageidavo būsimi gyventojai.

Planuojant daugiau nei 100 kv. m ploto patalpas galvosūkiu tapo išlikusios autentiškos rekonstruoto namo detalės: senosios sienos, sudėtinga šlaitinė pastogė. „Teko derintis ne tik prie geometrinio buto plano, bet ir prie šlaitinės struktūros. Statybininkai siūlė rinktis kabamąsias lubas ir nesukti galvos. Bet mes nesutikome ir gerai padarėme“, – šypteli interjerą kūrę „Inblum“ architektai Laura Malcaitė ir Dmitrijus Kudinas.

Medines ir metalines stogo konstrukcijos dalis interjero autoriai nutarė palikti nepridengtas. Baltai, kaip ir lubų plokštuma, nudažyti elementai subtiliai pabrėžia netradicinės erdvės charakterį. Vizualios švaros įspūdį dar labiau sustiprina baltos viso buto sienos ir liejamosios grindys.

 

DIDŽIĄJA ŽAIDIMŲ, TIKSLIAU, eksperimentų aikštele šiame bute tapo bendroji svetainės ir virtuvės zona. Prie vienos sienos reikėjo įkomponuoti virtuvės spinteles, židinį, rasti vietos televizoriui, knygų lentynoms.

„Jei visa tai būtume įrengę atskirai, bendras įspūdis galėjo likti labai chaotiškas. Todėl suprojektavome integruotą baldą, kuris minėtus dalykus sujungė į vieną struktūrą. Norėjosi įspūdžio, kad tai – labiau siena nei baldas“, – aiškina D. Kudinas.

Jungiamąja virtuvės ir svetainės grandimi tapusi konstrukcija – ir itin funkcionali, leidžia šeimininkams patogiai sutalpinti daugybę daiktų. Tiesa, jos viršuje suprojektuotos dvi spintelių eilės – mažytė vizualinė apgaulė. Antroji, viršutinė, eilė tėra dekoratyvinė plokštė: naudoti taip aukštai įrengtas spinteles būtų pernelyg nepatogu. Tad ją dizaineriai įrengė tam, kad šis baldas-siena atrodytų proporcingiau.

Netradicinių sprendimų temą bendrajame kambaryje pratęsė eksperimentai su betonu. Ši medžiaga matoma gana neįprastuose interjero elementuose. Iš betono išlieti virtuvės stalviršiai, o prie jų priderinta speciali spintelių ir  virš darbastalio esančios sienos apdaila. Pagal L. Malcaitės ir D. Kudino projektą iš specialaus betono buvo padarytas ir svetainėje esantis židinys.

Šiuolaikišką, be saldaus sentimentalumo būsto charakterį pabrėžia ir bendrosios zonos apšvietimas. Juodus reguliuojamus šviestuvus šeimininkai gali lengvai prisitaikyti pagal savo poreikius – prireikus nukreipti juos ties valgomojo stalu, virtuvės darbastaliu ar svetainės sofa. Tačiau pagrindinė bendrojo kambario šviesa sklinda iš baltų vizualiai beveik pranykstančių šviestuvų. Nuo lubų išsklaidoma jų šviesa jaukiai pasklinda po visą patalpą.

Pernelyg sterilaus interjero priešnuodžiu tapo paskutinieji akcentai: skirtingų spalvų valgomojo kėdės, tamsios užuolaidos, minkštų formų sofa.

 

LIKUSI BUTO DALIS padalyta tėvų miegamajam, vaikų kambariui ir voniai. „Minimalistinis, švarus, be jokių „pernelyg“, – asmeninių erdvių interjerą apibūdina L. Malcaitė. Santūrią namų nuotaiką miegamajame atkartoja svetainėje ir virtuvėje matyti elementai: atidengtos stogo konstrukcijos, juodi reguliuojami šviestuvai, talpi sieninė spinta. Lova bei naktinės spintelės, kaip ir visi čia esantys baldai, pagal „Inblum“ projektą pagaminti lietuvių gamintojų.

Pailgą vonios kambarį vizualiai didina ne tik gausiai naudojama balta spalva: kitokio, švelnaus kreminio, atspalvio yra tik niša, kurioje stovi vonia. Svarbus šviesos šaltinis, o kartu ir netikėtas sprendimas – stiklinės durys, pro kurias galima patekti į balkoną.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų