Dviejų pasaulis

Dviejų pasaulis

Dailininko scenografo Liudo Truikio ir jo žmonos operos solistės Marijonos Rakauskaitės memorialinis muziejus Kaune yra ne tik galimybė geriau pažinti šių menininkų kūrybą. Tai – ir įrodymas, kiek daug spalvų kasdienybei suteikia žinių troškimas bei nepaliaujamas domėjimasis menu.

Šiame architekto Edmundo Fryko projektuotame name pora gyveno nuo Antrojo pasaulinio karo iki mirties (po žmonos netekties L. Truikys gyveno dar dvylika metų ir mirė 1987-aisiais). Scenografo kurtos akvarelės, scenografijos bei kostiumų eskizai, rankraščiai, tapybos darbai namuose eksponojami kartu su operos dainininkės sceniniais drabužiais.

Svetainėje, scenografo dirbtuvėje, M. Rakauskaitės kambaryje įrengtos ekspozicijos atskleidžia ir platų šių menininkų interesų ratą: L. Truikys buvo sukaupęs įspūdingas rytietiškojo meno bei lietuvių liaudies skulptūrų kolekcijas. Meno dirbinių kolekcijos kartu su asmeniniais L. Truikio bei M. Rakauskaitės daiktais kone prieš šimtmetį statytų namų lankytojui sukuria viziją, kuo ir kaip prieš pusę amžiaus gyveno Kauno inteligentija.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų