Drąsūs, stiprūs, drąsūs…

Drąsūs, stiprūs, drąsūs…

Balandžio 21-ąją, Patriotų dieną, vyksiančiam Bostono maratonui ruošiasi ne tik bėgikai, bet ir policijos pareigūnai. Pernai prie finišo linijos nugriaudėjo du sprogimai. Trys žmonės žuvo, 264 buvo sužeisti. Kuprinėse atsineštas bombas detonavo etniniai čečėnai – broliai Tamerlanas ir Džocharas Carnajevai. Vėliau T.  Carnajevas žuvo per susišaudymą su policininkais. Jo brolis laukia teismo.

Pareigūnai teigia kol kas ypatingų grėsmių šiųmečio maratono dalyviams ir žiūrovams nepastebėję. Tačiau tuo pat metu jie susiduria su iššūkiu didinti saugumą neužimant pernelyg agresyvios pozicijos ir neatbaidant žiūrovų. Planuojama, kad 42 km 195 m trasoje bus dislokuota daugiau nei 3500 policininkų.

Bėgimas tradiciškai prasidės netoli Bostono esančiame Hopkintone, o baigsis Bostono Boilstono gatvėje. Ten finišuojančių maratono dalyvių lauks tūkstančiai žiūrovų.

Saugumo sumetimais prie finišo linijos nebus leidžiama turėti kuprinių. Apribojimai laukia ir bėgikų – jie krepšių negalės atsinešti prie starto vietos. Tai gali sukelti nepatogumų sportininkams, kurie įpratę turėti šiltesnių drabužių, kad nesušaltų prieš startą.

Šiemet į Bostono maratoną užsiregistravo 36 tūkst. dalyvių. Tai 9 tūkst. daugiau nei pernai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų