Daug kokybiško garso: „Positivus” apžvalga

Daug kokybiško garso: „Positivus” apžvalga

Kitąmet jau dešimtmetį minėsiantis muzikos ir menų festivalis „Positivus“ Latvijoje šiemet į  Salacgriva miestelio pajūrį priviliojo bemaž 30 tūkstančių klausytojų. Tautinės ribos išnyko ne tik palapinių miestelyje, kuriame plevėsavo vėliavos iš įvairių pasaulio šalių: Maroko, Kataro, Australijos, Brazilijos. Plečiasi ir festivalio scenose pasirodančių atlikėjų geografija.

Šiemet festivalio branduolį sudarė atlikėjai iš JAV, Australijos, Didžiosios Britanijos, Baltijos valstybių ir Šiaurės Europos šalių. Didžiausiomis staigmenomis tapo ir puikiais pasirodymais nustebino atlikėjai iš Didžiosios Britanijos „Jungle“, „Ghostpoet“ ir Jackas Garrattas. Pastarasis po koncerto socialiniame tinkle „Twitter“ nusistebėjo atėjusių jo išvysti klausytojų skaičiumi šalyje, į kurią atvyko koncertuoti apskritai pirmą kartą. Multiinstrumentalitas grojo tiesiog idealiu metu itin jaukioje „Nordea“ scenoje.

Nuostabos neslėpė ir subtiliai melancholiškomis harmonijomis stebinęs atlikėjas „Ghostpoet“. Nors pasirodymas vyko lynojant ir tuo metu, kai dalis palapinių miestelio dar miegojo, atėję paklausyti brito tikrai nepasigailėjo. Užburiančiais melancholiškais garsais varijuojantis muzikantas surengė ir spaudos konferenciją, o likusį laiką leido tiesiog kaip festivalio žiūrovas.

Ankstyvas kai kurių pasirodymų laikas – bene vienintelė pastaba beveik nepriekaištingą programą sudariusiems latviams. Visgi net ir tai nesutrukdė sulaukti minios naujų gerbėjų daugiasluoksnę elektroninių ir afrikietiškų garsų paletę puikiai valdantiems britams „Jungle“. Daugelis festivalio lankytojų jų pasirodymą pripažino geriausiu.

Didžiausia klausytojų koncentracija, kur trūko ne tik vietos, bet ir oro, buvo pasiekta į sceną iškopus paauglių popdievaitei „Charli XCX“. Ši jau tarptautine žvaigžde tapusi britų atlikėja lygiai prieš dvejus metus koncertavo toje pačioje scenoje ir bemaž tuo pat laiku. Sudalyvavus abiejuose  pasirodymuose nesunku suprasti, kas šiuo metu diktuoja muzikos madas ir kaip greitai galima užlipti ant populiarumo pjedestalo. Nedaug suklystume sakydami, kad vidutinis šio koncerto klausytojų amžius buvo maždaug 15 metų. Beveik akivaizdu, kad dauguma jaunųjų popdievaitės mėgėjų atvyko specialiai vienam vakarui lydimi tėvų būtent dėl „Charli XCX“.

Būtina paminėti festivalio veteranus – grupę „Lamb“ ir roko muzikos legendos „Led Zeppelin“ vokalistą Robertą Plantą bei jam talkinusią grupę „The Sensational Space Shifters”. Bet kokie nuogąstavimai, kad jų koncertai gali būti nuobodūs, išnyko jau po pirmujų atliktų kūrinių. Abi grupės tryško energija ir atliko savotišką edukacinę funkciją: „Lamb“ klausytojai turėjo progą išgirsti kaip skambėjo ankstyvasis drum’n’bass stilius, o Robertas Plantas savo ruožtu pravedė trumpą paskaitą apie Misisipės deltos muzikantus, kurie turėjo daug įtakos jo paties ir visai „Led Zeppelin“ kūrybai. Vokalistas su grupe atliko ne vieną ankstyvojo bliuzo kūrinį, tarp jų ir šio žanro pionieriaus Roberto Johnsono dainą. Koncertą, o kartu ir visą festivalį vainikavo kūrinys „Whole Lotta Love“, pirmą kartą pasirodęs 1969-aisiais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų