Darbas ir gyvenimas

Darbas ir gyvenimas

133 minutės. Tiek laiko lietuviai pripažįsta skiriantys asmeniniams reikalams tvarkyti darbo metu. Vadovams dėl to nerimauti nereikėtų, nes šią skolą pavaldiniai grąžina su kaupu – laisvalaikiu jie darbuojasi 149 minutes.

Kaip parodė bendrovės „Samsung“ tyrimas „Living Business“, dažniausiai ne darbo valandomis pluša vadovai – devyni iš dešimties nurodė laisvalaikiu sprendžiantys darbo klausimus. Specialistai ir kitos kvalifikacijos žmonės laisvalaikį ir darbą painioja rečiau – ne darbo valandomis nebaigtas užduotis atlieka atitinkamai 76 ir 67 proc. apklaustųjų. Beje, iš trijų Baltijos šalių didžiausiu darbštumu išsiskiria lietuviai ir latviai, o estai darbą ir asmeninį gyvenimą suderina geriau.

Darbo ir asmeniniams reikalams tvarkyti net 64 proc. respondentų naudoja išmanųjį telefoną. Taip daugelis keliaudami, susitikę su draugais, apsipirkdami ar pietaudami tikrina darbinį e. paštą ar atsiliepia į darbo skambučius. Įprasčiausi įmonėse ar įstaigose tvarkomi asmeniniai reikalai yra e. banko paslaugos, naujienų skaitymas, susirašinėjimas su šeimos nariais ar draugais. Įdomu ir tai, kad daugelis apklaustųjų tiek asmeniniams, tiek darbo reikalams naudoja nuosavus elektronikos įrenginius.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų