Atmintinė pasiklydusiems

Atmintinė pasiklydusiems

Viskas labai paprasta. Kol neturėsime apčiuopiamos vidurinės klasės, tol mūsų valstybė klampos pažliugusiais grioviais, užuot sparčiai žingsniavusi lygiais geltonų plytų keliais į pažadėtąją vartojimo stebuklų ir demokratijos pranašumų žemę.

Nors viskas savaime krypsta geryn, viena koja, regis, jau žengiame grįstu vieškeliu, vis dėlto patartina kiekvienam sąmoningam piliečiui apsižiūrėti, ar jis nėra tarp tų stabdžių, kurie mūsų valstybės mašine­rijai trukdo įsibėgėti iki maksimalių sūkių.

Kai atidžiau pažiūri, visa pasaulio istorija yra vidurinės klasės kova su despotais.

Be skandinaviško tipo vidutiniokų minios valstybė tėra besivystanti ar dar blogiau – despotija. Mūsų antikiniai ekonominiai partneriai buvo praktiški – ir vikingai, ir graikai gerus pamatus paklojo vidurinei klasei rastis. Esmė tai, kad jos sukurti, įsteigti neįmanoma. Ji randasi tik tada, kai laisvi žmonės užsinori žmoniškai gyventi. Kad taip nutiktų, kritinė masė turi būti sąmoninga, kryptinga ir drąsi.

Nuo tų laikų daug vandens nutekėjo, bet nieko geresnio nesugalvota – nori gyventi kaip žmogus, turi bandyti susipažinti su savimi. Žinoma, savęs pažinimas yra sekinantis, nervinantis procesas. Keblus. Dažnai žmogus regėdamas savo minusus meluoja sau, esą visos tos ydos kaip tik ir yra ver­tingoji jo asmenybės dalis. Nepretenduodami lįsti per giliai į sielą, pateikiame trumpą paviršutinišką klausimyną, testą instrukciją, kuria vadovaudamiesi socialiai ir ekonomiškai nuklydę piliečiai nesunkiai sugrįš į vidurinį kelią, skirtą sąmoningiems ekonomiškai apsisprendusiems piliečiams. Asmenų, turinčių bėdų dėl psichotropinių medžiagų, pigaus alkoholio, kamuojamų žaliaėdžių vorų, uždarų erdvių, kiniškų skėčių, skiepų ir kitų fobijų, taip pat pašalpų gavėjų prašytume nesivarginti.

1. Jei dažną naktį negalite užmigti kamuojami abejonių, ar jūsų pajamos vidutiniškai didelės ar, priešingai, vidutiniškai mažos, meskite iš galvos tokius bergždžius mintijimus. Jums trūksta geležies, dėl to kenčiate nuo anemijos. Įsigykite parūdijusį medžioklinį peilį, prisisekite prie diržo – padeda. Jei esate pacifistas, geležies pusiausvyrą sureguliuos paprasčiausias armatūros gabalas.

2. Jei šeimos nariai kiekvieną mielą rytą ir vakarą reikalauja nupirkti naujų aipadų, aifonų ir hipernautų, vadinasi, taip jiems ir reikia.

3. Jei nuolat jaučiate laiko stygių, atostogas išnaudojate darbui, jei ausyse spengia ir per pusę mies­to girdite, kaip Katedros varpai muša valandas, nebematote jokios išeities, viską tučtuojau meskite ir važiuo­kite pas močiutę į kaimą. Tokius padarinius lemia pamiršti sieniniai kalendoriai – būna, kad pasikabina senas žmogus kaime ant vinies ir pamiršta lapelius plėšyti. Žodžiu, suplėšykite sieninį močiutės kalendorių ir prigrasinkite šiukštu daugiau taip nedaryti.

4. Jūsų pajamos harmoningai auga, kolegos darbe pakenčiami, šeimos nariai kelinti metai nieko baisaus neiškrečia. Net šuo nebegraužia stalo kojų. Viskas lyg ir idealu, bet neapleidžia įtarumas, kad aplinkiniai susimokę ir kažką slepia. Žinokite, taip ir yra – nuojauta niekada neapgauna. Nuo jūsų tikrai tikrai kažką slepia. Užuot kentę tai visą likusį gyvenimą, ryžkitės vieną dieną pasekti, ką ir kur slepia.

5. Jaučiate, kad priėjote liepto galą: reikėtų pradėti sportuoti, bet neturite laiko ir bijote numesti svorio, kad nebūtų kaip studijų laikais, kai džinsai ant juos­mens nesilaikė. Nesijaudinkite, sportuokite drąsiai. Laiko bet kuriuo atveju niekada nebeturėsite, tačiau užsirašykite pas gerą dietologą. Šiuolaikinis dietologijos mokslas toli pažengęs. Pavyzdžiui, 83 kg sveriančiam pacientui sudaroma tokia individuali programa, kad jis kiekvieną mėnesį saugiai numestų po 1,5–2 kg, bet išlaikytų bendrą stabilią 83 kg kūno masę. Galėsite per pusmetį numesti 10–12 kg neprarasdamas svorio.

6. Gyvenime viską patyrėte, išbandėte ir išragavote (įskaitant vietnamietiškus skrudintus tarakonus ir naujausią užturbintos technologijos alų su asilo šlapimo poskoniu), išskyrus žaliavalgystę ir įvairius lytinius iškrypimus. Įvairovės dėlei viso to nebandykite.

7. Kolegos jus vadina korporatyvinių vakarėlių siela. Stenkitės labiau, kad pagaliau taptumėte korporatyvinių vakarėlių kūnu.

8. Kamuoja kaltmintės dėl visuotinio atšilimo ir nieko nedarymo, kad tas procesas sustotų? Nusiraminkite, tai vadinama kolektyvine pasąmone – ją išrado toks Jungas, apkrėtė beveik visą Europą ir pasimirė, todėl jam sukišti šito išradimo atgal nebeįmanoma. Įsigykite visais ratais varomą visureigį. Sako, padeda.

9. Nesimokykite iš klaidų.

10. Nekokybiškas prekes grąžinkite pardavėjui. Arba.

Jūsų komentaras

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų