Artimi nepažįstami

Artimi nepažįstami

Atrodo, kad 6 lygių atskirties hipotezę, kurią praėjusio amžiaus pradžioje savo apsakymuose suformulavo vengrų rašytojas Frigyesas Karinthy, o išpopuliarino amerikiečių sociologas Stanley Milgramas, reikėtų atnaujinti. Dar tuomet, kai pagrindinės nuotolinės komunikacijos priemonės tebuvo telegrafas ir telefonas, manyta, kad vieną žmogų nuo bet kurio kito pasaulyje skiria tik 6 tarpininkai.

 

Socialinių tinklų eroje atsirado galimybė tai patikrinti realybėje, tiksliau – virtualiame gyvenime. Du mokslininkai iš Taivano universiteto išanalizavo „Facebooko“ duomenų bazę, turinčią 950 mln. vartotojų, ir pasitelkę statistinio modeliavimo metodus nustatė, kad bet kurį šiame tinkle užsiregistravusį asmenį nuo bet kurio kito skiria vos 3,9 žmogaus. Išsamesnis šio tyrimo aprašymas bus paskelbtas kitų metų sausį.

Tiesa, reikia pabrėžti, kad iš kiek daugiau 7 mlrd. planetos gyventojų „Facebooku“ naudojasi mažesnioji dalis, todėl ankstesnė hipotezė vis dar galioja. Bet akivaizdu, kad socia­liniai tinklai gali gerokai sumažinti atstumą tarp žmonių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų