(Scanpix nuotr.)

Rutina lėkštėje: kodėl kasryt valgome tą patį?

Rutina lėkštėje: kodėl kasryt valgome tą patį?

Kiekviena šalis turi savo pusryčius. Tačiau, kaip pastebi Josie Delap, pastaruoju metu pirmasis dienos valgis ima nebepaisyti valstybių sienų.

Stojusi į ilgą pralaimėjimu pasibaigusią kovą dėl prezidento pareigų Hillary Clinton dieną dažniausiai pradėdavo taip pat: plaktais kiaušinių baltymais ir daržovėmis, esant galimybei pagardintomis šviežiomis Chalapos paprikomis. Kitais atvejais praversdavo aitrusis padažas, kurį politikė visada pasiima į kelionę, ir salsa. Likusiu paros metu nuolat valgyti tokį patį maistą atrodytų keista, bent jau turtingose šalyse, kur vakarieniaujant pasirinkimas yra itin platus. Bet per pusryčius pastovumas visai suprantamas.

Kai kurie žmonės, kaip H. Clinton, pusryčiams kasdien valgo kone tą patį. Kiti renkasi iš kelių tradicinių patiekalų. Daugelis vis grįžta prie vaikystėje įprasto maisto. Net tie, kurie keliaudami visada ragauja naujus skonius, dieną dažniausiai pradeda pažįstamais produktais. Vietnamo viešbučiai amerikiečių turistams kepa kiaušinius su šonine, Havajuose japonams siūlomi sušiai ir miso sriuba. Kinijos ekspertas Paulas Frenchas sako, kad toks santūrumas yra visuotinis. Šioje šalyje praleidęs du dešimtmečius jis, kaip ir daugelis kitų emigrantų, vis dar negali pakęsti kondži – pusryčiams valgomos pikantiškos košės.

Rytinio valgio konservatyvumas dar labiau stebina atsižvelgiant į tai, kaip noriai žmonės ragauja nepažįstamus patiekalus kitu paros metu. Tokios šalys kaip Jungtinė Karalystė ir JAV skanauja įvairios, daugybės imigrantų suvežtos virtuvės valgius. Londoniečiai pietums valgo japoniškus sušius, vakarienei – indiškus (arba greičiau bangladešiškus) kario troškinius, o išgėrę ar išbadėję – turkiškus kebabus. Niujorkiečiai maitinasi viskuo nuo neįprasto laosiško larbo (salotų su mėsa – „IQ Life“ past.) iki etiopiškos indžeros – duonos paplotėlių. Namie maistas irgi tapo globalizuotas. Makaronai taip paplito, kad nė neatrodo užsienietiški. Yotamo Ottolenghi įkvėpti vidurinės klasės Vakarų gurmanai gali pasiruošti baklažaną su tahinio padažu, granatų sėklomis ir kalendromis. Bet ryte užsienietiškais skoniais susigundo retas.

Kad ir kokia rafinuota būtų vienos ar kitos šalies virtuvė, jos pusryčiai gali būti stebėtinai nuobodūs.

Šis prieštaravimas įprastas visame pasaulyje. Vis dėlto bendrų taisyklių pusryčių stalui nėra. Populiariausi patiekalai priklauso nuo šalies: Vietname tai makaronų sriuba pho, Japonijoje – miso sriuba ir kepta žuvis, JAV – traškūs blynai arba dribsniai, Filipinuose – šokoladinis ryžių pudingas su džiovinta sūdyta žuvimi. Pirmasis dienos valgis skiriasi ir sotumu. Anglai didžiuojasi tradiciniais gausiais pusryčiais. Prancūzai savuosius vadina petit déjeuner – mažaisiais pietumis, kaip rašo Paryžiuje gyvenantis britas knygos „Pusryčių Biblija“ (The Breakfast Bible) autorius Sebas Emina. Kad ir kokia rafinuota būtų vienos ar kitos šalies virtuvė, jos pusryčiai gali būti stebėtinai nuobodūs. Pavyzdžiui, gausiais ir nuostabiais patiekalais garsėjantys italai dieną dažniausiai pradeda niekingais sausainėliais ir kava.

Tačiau visose šalyse geriems pusryčiams taikomos taisyklės kur kas aiškesnės nei skirtos pietums ar vakarienei. Jei Jungtinėje Karalystėje užsiminsite apie šoninę ir kiaušinius, beveik niekas nesuabejos, kad kalbate apie pusryčius. Nyderlanduose pakanka pabarstyti duonos riekę šokolado drožlėmis ir bus akivaizdu, kokį valgį paruošėte. Prancūzijoje neabejotinai sulauksite kreivų žvilgsnių, jei nutarsite pasimėgauti kruasanu ne ryte.

Rytinis H. Clinton pastovumas. (Scanpix nuotr.)

Kai jaučiamės pažeidžiamiausi

Menką ryto patiekalų įvairovę galima iš dalies paaiškinti praktinėmis priežastimis. „Pusryčiai yra funkcinis valgis, – sako Pensilvanijos universiteto psichologas Paulas Rozinas. – Jais papildome energijos atsargas dienai.“ Žmonės skuba. Kartais pusryčiai valgomi nė neapsirengus ar net nenusiprausus. Daugelis kramsnoja tyloje. Audrey Hepburn „Givenchy“ suknelė ir vieta prie „Tiffany“ parduotuvės – ne itin tradicinis pasirinkimas, bet patys pusryčiai (nė neprisėdus valgomas saldus kepinys) visiškai įprasti.

Kaip sako maisto istorikė Rebecca Earle, galimybių susipažinti su naujais skoniais per pusryčius mažiau jau vien dėl socialinių aplinkybių, kuriomis paprastai ruošiamas šis valgis – asmeniškoje erdvėje arba namie. Žmonės visada elgsis atsargiau, jei šalia nebus draugų, kurie ragintų paragauti naujų skonių, ir nesilies nežinomybės baimę mažinantys alkoholiniai gėrimai.

Nenorą eksperimentuoti per pusryčius lemia ir psichologinės priežastys. Ryte žmonės jaučiasi pažeidžiamiausi. Diena vos prasidėjo, todėl pusryčiai turi suteikti saugumo jausmą ir nuraminti. Kaip sako antropologė Kaori O’Connor, parašiusi knygą apie angliškus pusryčius, šis valgis konservatyviausias visose kultūrose. „Šiais laikais jau susiformavo bendra pasaulinė virtuvė. Bet pusryčiai visose kultūrose išliko išskirtiniai. Tai sakramentas, kuriuo prasideda diena. Vėliau galima ir kuoktelėti, – tęsia ji. – Bet pradėti reikia tinkamai, kad ir ką tai jums reikštų. Reikia susirankioti galus, nes dar tik bundate iš miego… Turite būti įsitikinę, jog pradžia gera.“

Lėtoje pusryčių istorijoje yra viena radikalių permainų akimirka, pakeitusi šį valgymą visiems laikams. Beveik visą XIX a. amerikiečiai pusryčiaudavo stebėtinai sočiai. Prie arbatos, kavos, šalto kumpio ir jautienos jie skanaudavo „karštą žuvį, dešrą, jautienos kepsnius, keptą paukštieną, keptas arba troškintas austres, konservuotus vaisius ir t. t., ir t. t.“, – rašė vienas anglas keliautojas XIX a. trečiajame dešimtmetyje. Tikėtina, kad tokia soti dienos pradžia buvo tinkama anuomet, kai žmonės ilgai dirbdavo laukuose. Bet vis daugiau jų keliantis į miestus ir po tokių gausių pusryčių dirbant sėdimą darbą prasidėjo tai, ką vienas istorikas pavadino „didžiaisiais amerikiečių skrandžio skausmais“.

Sprendimas buvo javų dribsniai. Pirmąjį tokį produktą 1863 m. sukūrė gydytojas ir garsiojo dietologo Sylvesterio Grahamo mokinys Jamesas Jacksonas. Jis pristatė javainius – dusyk keptus ir sutrupintus viso grūdo traškučius. Bet tikrąją vakarietiškų pusryčių revoliuciją pradėjo Johnas Harvey Kelloggas. Šiam skurde gyvenančiam medicinos studentui nepatiko, kad reikia taip ilgai vargti norint išsivirti dubenėlį košės: grūdai, tokie kaip avižos ir grikiai, valgomi tapdavo tik kelias valandas pavirti. Kodėl gi parduotuvėse negalima įsigyti iš anksto paruoštų javų?

XIX a. devintajame dešimtmetyje jis vadovavo Batl Kriko sanatorijai Mičigano valstijoje – pasaulinio garso medicinos centrui, vandens sveikatingumo kurortui ir viešbučiui. J. H. Kelloggo gydymo metodai viliojo ir garsenybes: pavyzdžiui, XX a. trečiajame dešimtmetyje čia reguliariai lankydavosi olimpinis plaukimo čempionas Johnny Weissmulleris, vėliau vaidinęs filmuose apie Tarzaną.

J. H. Kelloggas buvo vienas pirmųjų sveikatingumo propaguotojų. Su šia sąvoka pažįstamas kiekvienas, kam teko sukandus dantis ištverti sulčių detoksikaciją. Jis skatino gyventi „biologiškai“ – teigė, kad rūpinantis proto, kūno ir sielos sveikata galima išvengti ligų ir pailginti gyvenimą. Pagal programą pacientai prieš kiekvieną valgį kramtydavo džiūvėsius primenančią dusyk keptą duoną. Dauguma jos nekentė. Vienai moteriai pasiskundus, esą ji nusilaužė dantį, J. H. Kelloggas sukūrė trupininę šios duonos versiją, kuriai vėliau prigijo javainių pavadinimas.

Tačiau pusryčių dribsniai iš tiesų įsivyravo tuomet, kai 1894 m. rugpjūtį J. H. Kelloggas pastebėjo, kad kočiojama apdžiūvusi kviečių tešla subyra į gabalėlius, kuriuos galima apskrudinti ir valgyti. Kukurūzų tešlos gabalėliai buvo dar geresni. 1896 m. jis patentavo javų dribsnius.

Johnui Harvey Kelloggui dribsniai buvo būdas pagerinti žmonių sveikatą, o jo brolis Willas čia įžvelgė verslo galimybę.

Šalti valgyti paruošti dribsniai buvo išrasti labai palankiu laiku. Plintant šaldytuvams daugelis beveik visada turėdavo šviežio pieno. Nacionalinė kelių ir geležinkelių sistema leido lengvai pristatyti javus į gamyklas, o dribsnių pakuotes – vartotojams. Naujovė patiko augančių miestų gyventojams, kurie ne visada galėdavo kada panorėję pasinaudoti virtuve ir turėjo griežčiau laikytis darbotvarkės, taip pat vis dažniau dirbančioms moterims. Vaikai galėjo patys pasiruošti pusryčius – į dubenėlį prisipilti dribsnių. Be to, šie produktai ilgai negenda.

Vis dėlto sparčią dribsnių komercinę sėkmę labiausiai lėmė J. H. Kelloggo brolis Willas. Johnui dribsniai buvo būdas pagerinti žmonių sveikatą, o Willas įžvelgė verslo galimybę. Kad ir kaip Johnui nepatiko, brolis į juos pridėjo druskos, salyklo ir cukraus, todėl dribsniai tapo skanesni ir dar lėčiau gedo. Paskui jis ėmėsi ambicingos ir išradingos nacionalinės reklamos kampanijos. Taip prasidėjo dribsnių istorija. 1906 m. balandį broliai Kelloggai kasdien pagamindavo 100 dėžučių kukurūzų dribsnių. Per artimiausius trejus metus jų jau buvo parduota 120 tūkst.

Dribsniai traukiasi iš populiarumo viršūnių. (Pixabay nuotr.)

Dribsniai praranda pozicijas

Susmulkinti, išpūsti, sutrupinti, apibarstyti cukraus pudra – šiandien dribsniai valgomi ne tik JAV. Tai retas atvejis, kai pusryčiai išsiveržia už gimtosios šalies ribų. Bet net toks praktiškas sprendimas ne visada pajėgus įveikti vietinius sentimentus. Pastaruosius kelerius metus Kinijoje suvartojama vis daugiau pieno, ypač tarp turtingų išsilavinusių miestų gyventojų. Bet kad ir kaip stengtųsi vakariečiai dribsnių gamintojai, jų produktai pusryčiams vartojami gana retai. „Vakarų prekės ženklai daugybę metų nesėkmingai bando reklamuoti dribsnius. Bet kinai nemėgsta šalto pieno. Nors karvių pieno suvartojama daugiau, jis pilamas ne ant dribsnių, o į kavą ir beveik visada vartojamas šiltas“, – aiškina šiuo metu Šanchajuje gyvenantis britų autorius Michaelas Zee, parašęs knygą apie pusryčius. Prekybos mugėje „Best of British“ apsilankęs „Weetabix“ stende jis sužinojo, kad dribsnius galima vartoti ir kitaip, pavyzdžiui, kaip sūrius sausainius, patiekiamus su alyvuogėmis ir Parmos kumpiu.

Dribsniai praranda pozicijas ir namie. Rinkos tyrimų bendrovė „Mintel“ skaičiuoja, kad šaltų dribsnių, kurie sudaro 87 proc. rinkos, pardavimas per pastaruosius penkerius metus sumenko 11 proc., iki kiek daugiau nei 9 mlrd. JAV dolerių 2017-aisiais. Dalis vartotojų nerimauja dėl cukraus kiekio šiuose produktuose. 2015 m. kone 40 proc. „Mintel“ apklaustų tūkstantmečio kartos gyventojų prisipažino pusryčiams nevalgantys dribsnių, nes po jų reikia tvarkyti virtuvę, ir mieliau renkasi jau paruoštus baltymų batonėlius, tirštus kokteilius bei sumuštinius.

Tikėtina, pastaruoju metu dribsniams didžiausią įtaką daro tai, kad tūkstantmečio kartos atstovai vis dažniau pusryčiauja ne namie. Kaip rašo restoranų rezervavimo svetainė „OpenTable“, 2013–2017 m. Londone rezervacijų skaičius pusryčiams išaugo 275 proc. Niujorke, kur rengti susitikimus prie pusryčių stalo pradėta anksčiau, šis pokytis tuo pačiu laikotarpiu buvo 102 proc. Vėlyvųjų pusryčių rezervacijų padaugėjo atitinkamai 363 ir 127 proc.

Kaip sako „OpenTable“ atstovas Adrianas Valeriano, prieš dešimtmetį Londone įprastų ar vėlyvųjų pusryčių buvo galima gauti tik viešbučiuose arba nebrangiose kavinėse. Žinantys Benedikto kiaušinių ieškodavo europinio stiliaus kavinėje „Wolseley“. Bet kitų variantų nebūdavo daug. Šiandien pusryčius siūlo daugybė įvairių restoranų. Ši permaina rodo, kad pusryčiai virsta verslo susitikimais ar valgiu, prie kurio bendraujama, ypač jei tie pusryčiai vėlyvi. Valgant ne namie atsiveria galimybės – kartu ir socialinis spaudimas – paskanauti nepažįstamo maisto.

Vis dėlto suprantama, kodėl bandymai praplėsti pusryčių valgiaraštį nėra itin drąsūs. Štai senas geras britiškas pusryčių sumuštinis su šonine: nueikite į britų virtuve besididžiuojantį restoraną „St John Bread and Wine“ rytinėje Londono dalyje ir suprasite, kaip turi atrodyti šis tradicinis patiekalas. Sunki baltos duonos riekė kiek paskrudinta ir gausiai užtepta sviestu. Šoninė nerūkyta, pikantiško skonio, kečupas – vaisiškas ir aitrus. Už kampo esančiame Mumbajaus kavinių įkvėptame indiškame restorane „Dishoom“ tradicijos traukiasi į šalį. Šoninė suvyniota į purų ir gerokai apskrudintą naano paplotėlį su tepamuoju sūreliu, aitriųjų paprikų džemu ir kalendromis. Labai skanu. Visai panašu į standartinį sumuštinį su šonine, bet kartu ir ganėtinai netradiciška, kad pajustum atradimo jaudulį.

Šis balansas – gerai apgalvotas. Restorano steigėjas Shamilas Thakaras nė nebando apsimesti, kad naanas su šonine yra indiškas patiekalas. Bet jis pakankamai panašus į tradicinį, kad pritrauktų pusryčiautojus. Šis su kiaušiniu patiekiamas sumuštinis yra mėgstamiausias klientų patiekalas. Pusryčių valgiaraščio populiarumas (dėl jo ateina maždaug penktadalis visų restorano klientų) paskatino Sh. Thakarą eksperimentuoti toliau. Jis ketina į valgiaraštį įtraukti plaktus kiaušinius su smegenimis. Bet kol kas turi elgtis atsargiai. Pavyzdžiui, Indijoje nali nihari – pikantiškas ėrienos troškinys, kurį galima patiekti su smegenimis, – valgomas pusryčiams, tačiau restorane „Dishoom“ jis ruošiamas tik po pietų.

Kai kurie pusryčiautojai vis drąsiau jaučiasi ir namie. M. Zee sukūrė instagramo paskyrą „SymmetryBreakfast“ ir išleido knygą, pristatančią visus pusryčius, kuriuos nuo 2013-ųjų kas rytą ruošė sau ir savo vyrui Markui. Projekto pradžioje bent jau britams patiekalai atrodė visai suprantami – javainiai su jogurtu, šoninė su kiaušiniais. Tačiau laikui bėgant jie tapo vis įmantresni. Naminiai mieliniai riestainiai mirkomi baltame šokolade, pistacijose ir rūkytoje druskoje. Įmaišomas vienas kitas netikėtumas: šafrano sirupe mirkyti džalebiai (indiškos aliejuje keptos miltinės spiralės) ar škotiški kiaušiniai terijakio padaže. O pastaruoju metu persikėlęs į Šanchajų M. Zee fotografuoja vontonų (kiniškų koldūnų – „IQ Life“ past.) sriubą su Sičuano aitriosiomis paprikomis ir sezamų aliejumi arba išvaizdų šrilankietišką troškinį su virtais ciberžolėse apvoliotais ir apkeptais kiaušiniais.

Diena vos prasidėjo, todėl pusryčiai turi suteikti saugumo jausmą ir nuraminti.

Gerbėjų reakcijos leidžia manyti, kad tokia drąsa vis dar neįprasta. Pristačius makaronų patiekalą vienas italas pasipiktino, kad tai ne pusryčiai. „Gal jam ir ne pusryčiai, – atkirto M. Zee. – Bet milijardams kitų žmonių – taip.“ Visą vaikystę rašytojas rytais krimto dribsnius (daugiausia „Weetabix“), o savaitgaliais gaudavo angliškų pusryčių. Prieš sutikdamas dabartinį sutuoktinį ir pradėdamas pusryčių projektą, rytais jis išsivirdavo termosą kavos ir susisukdavo penkias cigaretes. Visa tai suvartodavo pakeliui į darbą. Tai, kad dabar M. Zee rytais valgo pikantiška Sičuano triušiena įdarytus kibinus arba indonezišką vištienos kondži su aitriais svogūnais, tik įrodo, kad skonis gali keistis net per pusryčius.

Per rinkimų kampaniją užsisakydama kasdien tų pačių pusryčių H. Clinton tikriausiai manė, kad įprastas maistas teikia saugumo jausmą. Bet, kaip rodo visi kiti dienos valgiai, net atsargiausias vakarieniautojas kada nors atranda džiaugsmą ragauti nepažįstamus skonius. Atsižvelgiant į tai, jog dienos valgių skaičius yra labai ribotas, tikriausiai verta surizikuoti eksperimentuoti ir per pusryčius.

Josie Delap yra „The Economist“ korespondentė

Komentarai

 • Hi!

  Remodel my bathroom on a budget Riverdale – Bathroom remodel

  • Atsakyti
 • Our team are actually a cleaning company in New york carrying out Cleaning company NYC. Cleaning Service NYC your residences quickly and affordable. If you need high quality uvlugah for example: Cleaning company New York City, that our solution is precisely for you. Our experts in New york job merely professionals! Perhaps purchase manner! Job stored very high quality as well as at the best possible price! Our company give you really good Household maid service Tribeca and also good mood!

  Merry maids Cobble Hill – spring cleaning queens

 • Our mission at vape4style.com is to offer our customers with the best vaping expertise achievable, helping them vape with style!. Based in New York City and in service due to the fact that 2015, our team are actually a custom-made vaping supermarket offering all kinds of vape mods, e-liquids, nicotine salts, capsule units, tanks, rolls, and also other vaping accessories, such as electric batteries and also external chargers. Our e-juices are actually regularly fresh because our team certainly not simply sell our products retail, but likewise disperse to local area NYC establishments and also offer retail possibilities. This permits us to consistently spin our stock, offering our consumers and also establishments along with the most freshest stock achievable
  .
  Our company are an exclusive Northeast Yihi rep. Our team are additionally licensed reps of Bad Drip, Harbour Vape, Charlie’s Chalk Dust, Beard Vape, SVRF by Saveur Vape, Ripe Vapes, Smok, Segeli, Shed Vape, Kangertech, Triton and also many more. Don’t see one thing you are actually looking for on our web site? Certainly not a trouble! Merely let our company recognize what you are searching for and our experts will certainly locate it for you at a inexpensive cost. Possess a concern about a particular product? Our vape experts will certainly be glad to deliver more details regarding everything our experts offer. Merely deliver our company your inquiry or call us. Our crew will definitely rejoice to aid!
  If you are actually a vaper or attempting to get off smoke, you remain in the right area. Desire to save some funds present? Rush and join our email subscriber list to acquire special club VIP, vape4style rebates, advertisings and also free of cost giveaways!

  no. 71 sweet & sour peach eliquid boutique : Smok tanks

 • Мы предоставляем среднему и большому бизнесу, а также частным гражданам комплексное решение проблем – от ликвидации и регистрации предприятия до адвокатской поддержки на всех фазах её движения. Мы ценим любого потребителя, обратившегося в нашу фирму.

  Индивидуальностью нашей работы по праву является построение длительных отношений с нашими клиентами, базированных на основных принципах индивидуального подхода к всякому клиенту и сохранение секретности информации.

  Наши сотрудники, огромным практическим профессиональным опытом в сфере предоставляемых нашей фирмой услуг. Главным правилом в нашей команде по праву является то, что, работая с текущей компанией, вы приобретаете реальный конечный результат, основанный на наших сведениях и 10 летнем опыте. юридическая консультация по семейным вопросам
  Мы специализируемся на регистрации и закрытия адвокатских граждан и индивидуальных бизнесменов, бухгалтерских работах для малого и среднего бизнеса, полном юр. обслуживании юридических граждан. Дополнительно проводим провождение сделок,регистрация прав на земельные участки,признание сделки недействительной,отмена заочных решений,налоговые риски,внесение изменений в учредительные документы,строительство и реконструкция,судебные споры по недвижимости,семейные споры,оспаривание отцовства,споры о детях,трудовые споры в Самаре.

 • Sorry for making you review this message which is probably to be considered by you as spam. Yes, spamming is a negative point.

  On the various other hand, the very best means to discover something new, heretofore unidentified, is to take your mind off your daily hassles and show rate of interest in a topic that you might have thought about as spam before. Right? mokume gane

  We are a team of young people who have actually decided to begin our very own organisation as well as make some cash like numerous other people on Earth.

  What do we do? We provide our site visitors a vast choice of remarkable handmade rings. All the rings are made by the ideal artisans from around the USA.

  Have you ever seen or used a green opal ring, wood ring, fire opal ring, Damascus ring, silver opal ring, Turquoise ring, blue opal ring, pink ring, meteorite ring, black ring or silver ring? This is only a tiny part of what you can always discover in our shop.

  Made in the U.S.A., our handmade rings are not just beautiful and also initial presents for, state, a wedding celebration or birthday celebration, however likewise your talisman, a point that will absolutely bring you best of luck in life.

  As payment for your time invested in reviewing this message, we provide you a 5% discount rate on any product you are interested in.

  We are eagerly anticipating conference you in our store!

 • Главный сервис Я. такси Самара позволяет людям вызвать машину когда и куда угодно. Сделать заказ авто вы можете несколькими способами: через специальное мобильное приложение, закачав его, на сайте, по телефону Яндекс такси. Надо указать адрес, собственный телефонный номер, время когда нужна авто.

  Заказывают Яндекс такси с детским креслом для перевозки деток, вечером после посиделок лучше всего прибегнуть к Я. такси, чем, например, сесть в авто нетрезвым, на вокзал или в аэропорт комфортнее воспользоваться такси и даже не думать где оставить свой транспорт. Расчёт осуществляется наличным или безналичным переводом. Время приезда Яндекс такси составляет от пяти до 5 минут в среднем.

  Плюсы работы в нашем Я такси: Моментальная регистрация в приложение, Не очень большая комиссия, Оплата мгновенная, Постоянный поток заявок, Диспетчер постоянно на связи.

  Для выполнения работ в Я. такси водителю надо зарегистрироваться самому и транспорт, перечисленное займёт 5 минут. Наша комиссия будет составлять не больше 20 %. Возможно получать зарплату когда вам нужно. У вас всегда будут заявки. В случае вопросов возможно связаться с постоянно работающей службой сопровождения. Yandex такси даёт возможность гражданам быстро добраться до места назначения. Заказывая данное Yandex такси вы получаете первоклассный сервис в городе.

  работа от работодателей водитель такси – работа водителем в такси на авто компании

  • Atsakyti
 • Наша знаменитая компания предоставляет малому и большому бизнесу, а также частным лицам полное решение проблем – от реорганизации и регистрации производственной компании до адвокатской помощи на всех рубежах ее развития. Наши сотрудники ценят каждого посетителя, обратившегося к нам.

  Качеством деятельностинашей компании является сегодня формирование длительных взаимоотношений с нашими заказчиками, основанных на основных принципах индивидуального отношения к любому клиенту и сохранение конфиденциальности данных.

  Все наши сотрудники владеют высшим адвокатским и экономическим образованием, громадным практическим профессиональным опытом в области осуществляемых нами услуг. Главным положением в нашей команде по праву считается то, что, работая с нашей фирмой, вы получите фактический результат, базирующийся на наших знаниях и более чем 9 летнем фактическом опыте. консультация юриста
  Мы специализируемся на регистрации и закрытия адвокатских лиц и индивидуальных предпринимателей, бухгалтерских работах для любого современного бизнеса, комплексном адвокатском сопровождении юридических лиц. А также проводим регистрация прав на жилые помещения,регистрация прав на нежилые помещения,признание сделки недействительной,отмена заочных решений,регистрация ооо,слияние и поглощение,исковое заявление,сопровождение изменений,регистрация прав на интеллектуальную собственность,алименты (взыскание алиментов),залив соседей,защита прав потребителей в Самаре.

 • التحليلات أعلى-العلوي الماليين-المالية الشركات. http://currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-arabic.html

  • Atsakyti
 • The cleaning firm executes cleansing of spaces of various sizes as well as configurations.

  The business’s specialists provide cleaning up with the assistance of modern-day innovations, have special devices, as well as also have actually accredited cleaning agents in their arsenal. Along with the above advantages, white wines offer: desirable prices; cleansing in a short time; top quality results; greater than 100 favorable reviews. Cleaning up workplaces will assist maintain your office in order for the most efficient work. Any firm is extremely essential ambience in the group. Cleaning services that can be purchased inexpensively currently can assist to organize it as well as offer a comfortable room for labor.

  If needed, we leave cleaning the kitchen 2-3 hrs after positioning the order. You get cleansing as soon as possible.

  We give professional housemaid for personal customers. Utilizing European equipment and also certified devices, we achieve maximum results and also give cleaning in a short time.

  We provide discount rates for those that make use of the service for the very first time, along with desirable regards to cooperation for routine clients.

  Our friendly team supplies you to obtain accustomed with beneficial regards to collaboration for business clients. We responsibly approach our tasks, tidy using expert cleansing products and also customized equipment. Our employees are educated, have clinical publications and also recognize with the nuances of eliminating complex and hard-to-remove dust from surface areas.

  We give high-quality cleansing for big enterprises and also tiny firms of various instructions, with a price cut of approximately 25%.

 • Ariana Grande, Miley Cyrus, Lana Del Rey – Don’t Call Me Angel (Charlie’s Angels)

  https://pl.vlips.lv/video/EjdcYQmlcDiXyZE%3D.html

 • Springtime cleansing is not merely routine to eliminate dust and dirt. However our team need to administer an audit of winter clothes. From excessive points to get rid of, you need to clean and also find out the storage space. Throw out the trash and give your own self an additional commitment not to spare needless scrap. Tidy the wall surfaces and also ceilings, wash the home windows, allow the springtime into our home, repel the inactivity.

  Cleansing in New York City – is the arrangement of concentrated companies for spring season cleansing of grounds and neighboring places, along with sustaining tidiness. The mixture of high-quality work and also inexpensive prices is a unique component that differentiates our cleansing company in the NJ cleaning services market.
  Our motto: “ The most effective quality – small cost!“ and also you may be certain of that! In our provider, really affordable costs for all sorts of cleaning services.
  Our company promise you the stipulation of specialist cleaning company at a high amount. Professionals knowledgeably master the strategies of cleansing along with the use of present day high-tech equipment and also focused chemicals. With all this, the rates for our services are a lot lower than the major cleaning companies.

  Getting such a company as “ Springtime Cleaning“ in our company, you obtain the opportunity of top notch cleansing of the adjoining area of your house. Our company supply washing where others can easily certainly not cope. We will certainly pertain to you even when you go to the some others end of the world and carry out the cleaning at the highest degree. Only give us a call.

  House cleaning agencies East Village – Spring cleaning nyc

  • Atsakyti
 • Hello. And Bye.

 • Наша фирма может предложить малому и большому бизнесу, а также частным лицам комплексное решение проблем – от реорганизации и регистрации специализированной компании до юридической помощи на всех фазах её развития. Мы ценим каждого потребителя, обратившегося в нашу компанию.

  Индивидуальностью работынашей фирмы является формирование долговременных связей со всеми нашими заказчиками, основанных на принципах личного подхода к каждому клиенту и сохранение конфиденциальности данных.

  Все наши сотрудники владеют высшим адвокатским и экономическим образованием, чрезмерным практическим опытом в сфере предоставляемых нами услуг. Основополагающим законом в нашей команде является то, что, сотрудничая с нашей компанией, вы получаете гарантированный исход, основанный на наших познаниях и многолетнем фактическом опыте. ликвидация предприятия
  Эта международная компания специализируется на процедуре регистрации и ликвидации адвокатских лиц и частных предпринимателей, бухгалтерских работах для абсолютно любого бизнеса, полном адвокатском сопровождении юридических граждан. Дополнительно выполняем регистрация прав на жилые помещения,регистрация прав на нежилые помещения,признание сделки недействительной,отмена заочных решений,перерегистрация ооо,сопровождение сделок,юридическое сопровождение деятельности,оформление прав на объекты недвижимости,раздел имущества,расторжение брака,возмещение ущерба,защита прав потребителей в Самаре.

 • Скажем, вы собственник нового ресурса, который имеет приятный современный дизайн, удобную навигацию и полезную для посетителей рекламную информацию. Но до сих пор нет клиентов на сайте в режиме онлайн. Что делать? Те, кто имеют свой бизнес мы поможем вам создать веб-сайт. Ясное дело, ни одно реальное или виртуальное предприятие не может продвигаться независимо. Всякой компании поставщика требуется поддержка в приобретении популярности, а во Глобальной сети без нее решительно не обойтись из-за яростной конкурентной борьбы.Мы занимаемся разработкой продающегося сайта. Мы всегда готовы запустить хороший проект в течение семи суток. Не беря в расчет оказания полных онлайн-проектов, мы осуществляем службы тех. содействия: уместное продление хостинга и домена, добавление наполнения на интернет-сайт, публикация новинок. Наши услуги могут помочь вам стать лидером на просторах сети интернета.

  продвижение сайтов в сша европе

 • Spring season cleansing is certainly not merely commonplace to clear away dust and gunk. But our experts require to conduct an analysis of winter season apparel. Coming from excessive factors to get rid of, you need to clean as well as determine the storing. Throw away the rubbish as well as provide yourself yet another promise not to spare unnecessary junk. Tidy the walls as well as roofs, clean the home windows, let the springtime in to your home, drive off the inactivity.

  Washing in NYC – is the stipulation of focused solutions for spring cleaning of facilities as well as adjoining regions, and also preserving hygiene. The mix of top notch work as well as inexpensive prices is a particular component that identifies our cleansing provider in the NJ cleaning services market.
  Our motto: “ The most effective top quality – small cost!“ and you may be sure of that! In our business, very budget-friendly costs for all forms of cleaning services.
  Our team guarantee you the arrangement of professional cleaning services at a higher level. Pros masterfully understand the procedures of cleansing along with making use of contemporary state-of-the-art equipment as well as concentrated chemicals. With all this, the prices for our services are much less than the major cleaning firms.

  Getting such a company as „Spring Cleaning“ in our provider, you get the opportunity of premium cleaning of the nearby area of our home. We deliver washing where others can not cope. Our company will relate to you regardless of whether you are at the additional end of the world as well as perform the cleaning at the highest degree. Just give us a call.

  Housekeeper needed Staten Island – spring cleaning manhattan

 • 3 другой адрес грузополучателя. [url=http://yingshihu.com/space-uid-179192.html]1с программист стажер екатеринбург[/url] Для розничной торговли поддерживается как оперативное отражение розничной реализации, так и отражение продаж по результатам инвентаризации. [url=http://travelson.ru/user/Tlink_2indiply/]обновление 1с екатеринбург[/url] Обратите внимание у Вас могут быть объекты как с зелеными галочками так и с красными. [url=http://oldcam.net/user/Tlink_3SpasPFams/]обучение 1с кадры екатеринбург[/url] эта статья для менее продвинутого читателя. [url=http://www.mr-art.ru/user/Tlink_1inpurry/]1с стажировка екатеринбург[/url] Лицензия на конфигурацию и 1 пользователя. [url=http://school39mog.by/user/Tlink_2Hawsquast/]обучение 1с бесплатно в екатеринбурге[/url] Интересная и нужная статья. [url=http://bellashuv.uz/user/Tlink_2BLAXATS/]1с помощь екатеринбург[/url] Объекты налогообложения доходы, сниженные на сумму расходов. [url=http://ar.doctormoslemi.ir/user/Tlink_2Asseree/]1с программист екатеринбург[/url] Поддержка пользователей версии 1С Бухгалтерия 8. [url=http://rosttour.com/user/Tlink_2breepus/]1с бухобслуживание в екатеринбурге[/url] Автоматизирован расчет себестоимости продукции и услуг, выпускаемых основным и вспомогательным производством, учет переработки давальческого сырья, учет спецодежды, спецоснастки, инвентаря и хозяйственных принадлежностей. [url=http://ssrgb.com/home.php?mod=space&uid=192561]1с программист екатеринбург обучение[/url] com ru-ru help 149605 и делать проброс порт в порт portal. [url=http://baomoi365.net/docbao/profile.php?id=981554]1с усн купить в екатеринбурге[/url] В программе реализованы все необходимые инструменты для составления необходимых отчетов. [url=http://ar0.ru/user/Tlink_2Injusty/]курсы 1с в екатеринбурге торговля и склад[/url] 2 часа специалиста на установку в подарок. [url=http://www.nurotaxtb.uz/user/Tlink_2Teskoppon/]семинары 1с в екатеринбурге 2017[/url] при покупке 1С Бухгалтерия 8 Базовая . [url=http://xn--80aa7apdes.xn--80asehdb/index.php?subaction=userinfo&user=Tlink_1Snaraps]центр сертифицированного обучения 1с екатеринбург[/url] 2 НК РФ , система налогообложения в виде единого налога на вмененный доход для отдельных видов деятельности гл. [url=http://newletsplay.ru/user/Tlink_3Irrardy/]работа с обучением 1с в екатеринбурге[/url] Рекомендованная розн ичная цена 300 руб. [url=http://newletsplay.ru/user/Tlink_2Irrardy/]1с бухгалтерия екатеринбург[/url] 1 9099 failed ERtcExecuteError Error Connection problems, no response received. [url=http://ottoavto.com/user/Tlink_1Kibiogict/]курсы 1с бухгалтерия курсы екатеринбург[/url] Книга учета доходов и расходов формируется автоматически. [url=http://langrisser.ru/user/Tlink_3easecousy/]программист 1с курсы екатеринбург[/url] Решения для библиотек фирмы 1С соответствуют требованиям федерального закона 152-ФЗ О защите персональных данных , реализуют необходимые требования по формированию регламентированной отчётности в соответствии с Инструкциями и распоряжениями Министерства образования и культуры РФ. [url=http://urkarl.ru/user/Tlink_3beadoky/]1с crm екатеринбург[/url]

  • Atsakyti
 • В компании обслуживает скважины, производит Обслуживание систем водоснабжения.

  У нас вы можете купить КОЛОДЦЫ , Емкости и резервуары с подогревом, Фрезерные мешалки, Система механического обезвоживания осадка (мешочного типа), Поворотные колодцы, Биоблок ЭКОФИШ, ВОДООЧИСТНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ, ОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Шнековые дозаторы, ВОДООЧИСТНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ Фильтры-ловушки, ПОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Металлоконструкции фермы, ОЧИСТКА ЛИВНЕВЫХ СТОЧНЫХ ВОД Пескоуловитель, НАСОСНОЕ И КОМПРЕССОРНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (Грунфос, КСБ, Вило, КИТ, Взлёт, ТВП) Аэраторы дисковые, ВОДОПОДГОТОВКУ Обезжелезиватели и деманганаты, а также все для автомойки Система очистки воды для автомоек.

  У нас вы найдете Водопровод для ЛОС, а также Пескоуловители, мы можем произвести Обустройство скважин под ключ. Бурение скважин на воду, Поиск полезных ископаемых, Водоснабжение частного дома.

  Очистка емкостного оборудования – Обустройство скважин

 • Специализированная компания в Самаре может помочь организовать свой бизнес онлайн, который сегодня включает в себя в свои возможности исследование рынка, стратегию, взаимоотношения с клиентами и настройку процессов, рекламу, продвижение, повышение узнаваемости бренда, которые бы объединяли интернет-компанию с офлайн-услугами. Свыше 80 организаций кооперируются с нашей компанией. Сотрудники нашей компании проводят: Оптимизация наполнения. Впоследствии получения списка адресных ключевых слов оптимизируем страницы вашего ресурса, чтобы сосредоточиться вокруг собранных слов. Техническое SEO : пользуемся скорость сайта,карты сайта,адаптивный дизайн и структурированные данные, с тем чтобы улучшить ваш рейтинг. Местное СЕО. Формирование гиперссылок. Гугл дает немалое ценность сайтам с различными ссылками на них. Содержание. Постоянное создание свежего содержания способствует занимать наиболее высочайшие позиции, давая поисковым сервисам большее количество страниц с целью индексирования, а аудитории – больше факторов для перехода на ваш собственный интернет-сайт. Разбор главных слов. Определяем ключевые термины и основные слова, которые ваша повседневная основная посетители применит для поискового запроса услуг, товаров и тем, которые связаны с данной компанией.

  6]Продвижение сайта статьями

  На нынешний день сотрудники нашей фирмы несомненно помогли многим фирмам в таких направлениях как: недвижимость информационные технологии компьютеры мебель, туризм и отдых онлайн-банкинг бытовая техника розничная торговля. Нашим профессионалам удалось увеличить их трафик, реорганизовать процессы, продажи, улучшить связь. Приглашаем вас к совместной работе с нашей фирмой. Мы продвинем ваш личный интернет-сервис в ТОП google и Yandex.

 • Добрый день
  Доктор посоветовала
  Лучшая Интернет Аптека

  велпатасвир диета

 • Эльдорадо — крупнейшая российская розничная торговая сеть, которая специализируется на продаже цифровой электроники и бытовой техники. С момента создания компании в 1994 году в России открылось более 600 магазинов. Компания уже много лет придерживается концепции — просто, выгодно, рядом.

  В каталоге Эльдорадо представлен широкий ассортимент бытовой техники и электротоваров. Так же компания оказывает услуги по установке, настройке и обслуживанию приобретенной техники и электроники. Благодаря партнёрству с крупными международными производителями Эльдорадо в числе первых предлагает своим покупателям инновационные гаджеты и новинки. Компания гарантирует качество так как закупает только сертифицированный товар и только у официальных поставщиков. Компания трижды побеждала в премии «Марка №1 в России».

  Эльдорадо Красноярск

 • Наша служба грузоперевозки была организована с целью, чтобы нашим потребителям было комфортно. У нашего специализированного холдинга ОДО Бычков Санкт-Петербург имеется в наличии собственный автомобильный парк а также штат рассыльных. Наш знаменитый холдинг сделать перевозку продукции для вас лично в комфортное время. Для этого обязательно сделаете заказ данную услугу. В том случае ваше изделие будет доставлено особо быстро и точно. Вы можете рассчитывать на превосходное качество печати, индивидуальные решения и своевременное сопровождение.
  пакет дой пак с замком зип лок

  Более десятка лет компании НПК Лоскутников Майкоп помогает фирмам в многообразных секторах экономики индустрии находить совершенные решения для упаковки своих товаров. Специализированная международная фирма ценит эксплуатационные новинки, ориентацию на потребителя и стремление к вечному усовершенствованию. Колоссальный ассортимент продукции (пакеты пвх ), позволяют реализовать необходимости наиболее строгих производственных партнеров. Транспортировка товара происходит в разный город Российской Федерации.

 • Всякий человек должен посещать стоматолога хотя бы 1 раз в полгода. При этом не важно, тревожат ли болезненные симптомы. Необходимо хорошенько вести уход за зубами, чтобы далее не возникло серьёзных проблем. Надо своевременно лечить и диагностировать патологии, и тогда получится максимально длительное время сохранять зубы в прекрасном состоянии. Советуется обратиться в стоматологическую клинику ДентаМед, чтобы заказать услуги опытных специалистов. Стоматология в Казани занимается профилактикой и лечением разных патологий. Здесь если Вам надо протезирование зубов – Вы точно отыщите требуемое!

  http://zarabotau.ipb.su/index.php?act=ST&f=18&t=1563

 • Для достижения такого результата продукт необходимо выдерживать уже на протяжении 3 дней; приемлемая стоимость дрожжей позволит вам в домашних условиях дешево получать натуральные напитки.Специальные дрожжи для фруктовых и ягодных браг. [url=https://www.genesha.ru/forum/user/31928/]купить попугая для самогонного аппарата в екатеринбурге[/url] Думаю, что минимальный.К тому же, аппараты представлены на рынке в большом количестве, что дает возможность подобрать модель устройства с необходимой производительностью и функциональностью. [url=http://www.build2last.ru/address.php?n=673106&name=]самогонный аппарат электрический екатеринбург[/url] Сначала растворяются дрожжи, затем их нужно влить в бродильную емкость и только потом добавить основное сусло.Ищите низкие цены на товары для виноделия. [url=http://www.build2last.ru/address.php?n=673106&name=]самогонный аппарат электрический екатеринбург[/url] Самое популярное за.Для получения спирта-сырца высокого качества в ней используется насадка Панченкова. [url=https://www.cossa.ru/profile/?ID=163041]колонны для самогонных аппаратов в екатеринбурге[/url] Дрожжи прессованные,универсальные для производства хлебобулочных изделий,уникальный штамм,Относительно нечувствителен к внешним влияниям – как в пролиферации размножении , так и непосредственно в тесте дрожжи достаточно устойчивы, именно поэтому они являются действительно универсальными для любого вида теста и любого способа тесто-ведения.Просвещения, дом 35, ТЦ Архимед 8 800 500-89-32 info novatra. [url=https://eva.ru/passport/730916]интернет магазин самогонных аппаратов в екатеринбурге на[/url] Выбрать нужный вам перегонный куб на базе котла Люкстайл 25, 30, 37, 50, или 71 литр.Удальцова 10 Вернадского режим работы. [url=https://eva.ru/passport/730916]интернет магазин самогонных аппаратов в екатеринбурге на[/url] Вот и возник вопрос нужно ли при втором перегоне яблочного самогона вставлять насадки .Они более устойчивы к спиртовой среде и поэтому дают болеее высокий процент спирта в браге. [url=https://subscribe.ru/author/25276250]самогонный аппарат деревенский купить в екатеринбурге[/url] Дрожжи для вина.Адрес Режим работы Телефон ул. [url=http://www.baza-r.ru/firm/89140307.html]самогонный аппарат с разборным сухопарником купить в екатеринбурге[/url] Здесь даже не следует упоминать какие-либо другие разновидности дрожжей критерии качества сильно отстают, чем в случае применения специальных ингредиентов для брожения.Сергей Михайлович Пронин. [url=https://club.foto.ru/nologin/651736]самогонный аппарат цена в екатеринбурге[/url] Митинская 55, корпус 1 Пн-Пт с 09 00 до 21 00, Сб-Вс с 10 00 до 20 00 8 915 300-70-85 Каширское шоссе 61, корпус 3А, ТЦ Москва пав.Помимо риса можно использовать кукурузную, ячменную и гречневую крупы. С использованием этих ингредиентов, получить готовый продукт можно в кратчайшие сроки, достаточно лишь выбрать нужные дрожжи.В компании Русский самогон представлены спиртовые турбо-дрожжи различных марок по доступным ценам. [url=https://www.cossa.ru/profile/?ID=163041]колонны для самогонных аппаратов в екатеринбурге[/url] Берем ножницы, мочалку прокалываем примерно посередине и разрезаем напополам.Это напрямую связано с высокой скоростью брожения. [url=https://otzyv-pro.ru/company/tovary-i-uslugi/vinokur-96/]купить электрический самогонный аппарат в екатеринбурге[/url] Существует гипотеза, что наличие насадки Панченкова в сухопарнике даст положительный эффект на качестве самогона.Стоимость доставки зависит от веса посылки и адреса получателя. 456654, Челябинская область, Челябинск, Копейское шоссе, 25 режим работы с понедельника по пятницу с 7 00 до 15 30 по московскому времени .Есть возможность создания натурального продукта разных видов. [url=https://mynew.all.biz/company_properties]екатеринбург купить стеклянный холодильник для самогонного аппарата[/url] 100 – 10 гр ; Производство Россия.Насадка Панченкова регулярная проволочная насадка или РПН используется в дистилляторах и ректификационных колоннах для увеличения степени очистки самогона. [url=https://www.genesha.ru/forum/user/31928/]купить попугая для самогонного аппарата в екатеринбурге[/url] Данная насадка проста в использовании, долговечна.У нас можно купить по приемлемой цене белорусские, украинские хмельные, российские сухие, британские турбо и многие другие дрожжи напрямую от производителя. Деление дрожжевых клеток для базидиомицетов не характерно.Белорусские спиртовые дрожжи рецепт, составленный пользователями сетей, содержит данную рекомендацию активируют также путем следующего способа регидратации. [url=http://otzyvgid.ru/neobychnoe/otzyvy-vinokur-96_1656048.html]самогонный аппарат купить екатеринбург недорого[/url] Вы можете оплатить покупки наличными при получении, либо выбрать другой способ оплаты по карте или электронным кошельком.Материал – нержавеющая сталь.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (23)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų