Herbjorg Wassmo

„Dinos knygos“ autorė grįžta į Vilnių

„Dinos knygos“ autorė grįžta į Vilnių

Norvegijos literatūros karaliene vadinama Herbjorg Wassmo – neabejotinai viena laukiamiausių viešnių šiemet lapkritį vyksiančiame tarptautiniame literatūros festivalyje „Vilniaus lapai“.

Pirmąkart pernai surengtas literatūros festivalis, sukvietęs lietuvių ir užsienio literatūros žvaigždes, sulaukė didelio susidomėjimo. Šiemet jis ne mažiau intriguojančią programą. H. Wassmo – viena iš tų viešnių, kurių daug reklamuoti nereikia. Į lietuvių kalbą yra išverstos ir išleistos net vienuolika jos knygų – daugiau kaip pusė šios autorės kūrinių. Tarp knygų lietuvių kalba yra ir garsioji „Dinos knyga“, viena iš įžymios trilogijos dalių, pagal kurią 2002 metais buvo sukurtas filmas. Šis H. Wassmo kūrinys buvo ir perkamiausia 9-ojo dešimtmečio knyga.

Tūkstantiniais tiražais įvairiomis pasaulio kalbomis leidžiamos rašytojos knygos yra pelniusios ne vieną literatūros apdovanojimą, tarp kurių – Šiaurės šalių Tarybos prizas, Norlando  kultūros apdovanojimas, Kritikų prizas ir kiti.

Kurdama įtaigius veikėjų paveikslus, rašytoja daug ir nuosekliai dirba, nevengdama sandūrų su gyvenimo realybe. Rinkdama medžiagą romanui ji yra keliavusi per Kopenhagos prostitučių namus. H. Wassmo įsitikinimu, literatūroje žmonės ieško iššūkių, o ne idilės. „Literatūra labai dažnai vaizduoja tokius slepiamus dalykus, kurie padeda išgryninti žmonių santykius“, – sakė ji Vilniuje 2006-aisiais.

Su lietuvių skaitytojais H. Wassmo jau yra susitikusi per 2006 metų Vilniaus knygų mugę, kur sulaukė tikros literatūros mėgėjų apgulties. Prie autografus dalijančios rašytojos ir prekystalio su jos knygomis nusidriekė ilgiausios eilės.

Šįsyk H. Wassmo su savo kūrybos gerbėjais susitiks šių metų lapkričio 11 d., šeštadienį, pagrindinėje festivalio „Vilniaus lapai“ salėje Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų