(Pixabay.com nuotr.)

Britų skulptūros kraustosi į virtualią erdvę

Britų skulptūros kraustosi į virtualią erdvę

Suskaitmeninti visas šalies kolekcijose esančias skulptūras ir sukelti į elektroninį katalogą būtų nemenkas iššūkis net nykštukinėms valstybėms. Tačiau būtent taip nusprendė pasielgti Didžioji Britanija, tiksliau, šalyje veikianti iniciatyva „Art UK“.

Jau dabar artuk.org elektroniniame kataloge galima apžiūrėti maždaug 210 tūkstančių aliejinės tapybos darbų. Suskaitmeninę ir į virtualią erdvę perkėlę paveikslus, britai atsigręžė į skulptūrą.

Per artimiausius trejus metus ketinama į virtualias galerijas perkelti maždaug 170 tūkstančių šalyje esančių skulptūrų. Šis pokytis laukia visų valstybės muziejuose, galerijose, universitetuose, ligoninėse ir kituose viešosios paskirties pastatuose esančių skulptūrų. Taip pat į šį sąrašą įtraukta ir maždaug 16,5 tūkstančio lauke esančių skulptūrų ir monumentų.

Teigiama, kad maždaug pusė valstybei priklausančių skulptūrų iki šiol nėra tinkamai nufotografuotos. Todėl „Art UK“ įgyvendinamas projektas padės užpildyti didžiules spragas ir į kultūrinį gyvenimą bei žiūrovų akiratį sugrąžinti dalį primirštų, apleistų ar tiesiog netinkamai eksponuojamų kūrinių.

Iniciatyvos atstovai sako, kad vieno kūrinio skaitmeninimo kaina yra palyginti nedidelė – sieks maždaug 14,74 euro. Visa projekto sąmata sieks maždaug 4,3 milijono eurų.

Visas britų skulptūras į virtualią erdvę planuojama perkelti iki 2020 m. gegužės.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų