„Auksiniams scenos kryžiams“ daugiausia nominuotas „Lokis“

„Auksiniams scenos kryžiams“ daugiausia nominuotas „Lokis“

Kovo 27 d. Kauno nacionalinio dramos teatro scenoje bus įteiktos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos: 16 „Auksinių scenos kryžių“ ir Boriso Dauguviečio auskaras. Kultūros ministerija paskelbė pretendentų į laureatus sąrašą (B. Dauguviečio auskaro ir Padėkos premijos nominantai neskelbiami).

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateikti 93 pasiūlymai apdovanoti spektaklių kūrėjus ir 3 pasiūlymai Padėkos premijai. Pasiūlymus vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija: Goda Dapšytė, Helmutas Šabasevičius,Ingrida Ragelskienė, Jūratė Račinskatė, Lina Klusaitė, Martynas Petrikas, Ramunė Balevičiūtė, Rasa Murauskaitė ir Remigijus Vilkaitis.

Daugiausia nominacijų sulaukė Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Lokis“ kūrėjai: šio spektaklio komanda nominuota net 7 kategorijose.

Geriausio režisieriaus kategorijoje nominuoti Eimuntas Nekrošius už spektaklio „Cinkas“ režisūrą,
Gintaras Varnas už spektaklio „Natanas išmintingasis“ ir spektaklio „Pagalvinis“ režisūrą bei
Łukasz Twarkowski už spektaklio „Lokis“ režisūrą.

Geriausia dramos aktore už pagrindinį vaidmenį pretenduoja tapti Airida Gintautaitė už Marie Trintignant vaidmenį spektaklyje „Lokis“, Regina Šaltenytė už Elzės Aleksandrovos vaidmenį spektaklyje „Elzės žemė“ ir Monika Šaltytė už Mae vaidmenį spektaklyje „Dumblas“. Nepagrindinio vaidmens aktorės kategorijoje nominuotos Kamilė Petruškevičiūtė už Leros vaidmenis spektaklyje „Šokis Delhi“ ir „#beskambučio“, Aušra Pukelytė už vaidmenį spektaklyje „Cinkas“ bei Rasa Samuolytė už Sonatos vaidmenį spektaklyje „Terapijos“ ir Dorinos vaidmenį spektaklyje „Tartiufas“.

Dramos aktoriaus (pagrindinio vaidmens kategorijoje) nominuoti Vytautas Anužis už Natano vaidmenį spektaklyje „Natanas išmintingasis“, Sergejus Ivanovas už vaidmenį spektaklyje „Cinkas“ bei Darius Gumauskas už Cantat ir Wittenbacho I vaidmenis spektaklyje „Lokis“. Nepagrindinio vaidmens kategorijoje nominuoti Juozas Bindokas už Valeko vaidmenį spektaklyje „Kasykla“, Rytis Saladžius už Šemetos vaidmenį spektaklyje „Lokis“ ir Vainius Sodeika už Luckaus ir Wittenbacho II vaidmenis spektaklyje „Lokis“.

Geriausiu scenografu pretenduoja tapti Marijus Jacovskis už scenografiją baletui „Procesas“,
Fabien Lédé už scenografiją spektakliui „Lokis“ bei Renata Valčik už scenografiją instaliacijų spektakliui „Apie baimes“ ir miuziklui „Čikaga“.

„Auksiniam scenos kryžiui“ nominuoti šie šviesų dailininkai bei vaizdo projekcijų kūrėjai:
Audrius Jankauskas už šviesų dizainą spektakliui „Cinkas“, miuziklui „Adamsų šeimynėlė“ ir operetei „Misteris X“,  Jakub Lech už vaizdo projekcijas spektakliui „Lokis“ bei Eugenijus Sabaliauskas už šviesų dizainą miuziklui „Čikaga“, spektakliams „Lokis“ ir „Tartiufas“.

Už muziką dramos spektakliams premijai nominuoti Vidmantas Bartulis („Natanas išmintingasis“),
Algirdas Martinaitis („Cinkas“) bei Bogumił Misala („Lokis“). Geriausiu muzikos operai/baletui kūrėju pretenduoja tapti Rita Mačiliūnaitė (opera „Į švyturį“), Raminta Šerkšnytė (opera „Penki Merės stebuklai“) ir Mindaugas Urbaitis (baletas „Procesas“).

Geriausiu operos/operetės solistu pretenduoja tapti Andrius Apšega už Misterio X vaidmenį operetėje „Misteris X“, Liudas Mikalauskas už Kapelijaus vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai“ ir pono Beno vaidmenį operoje „Penki Merės stebuklai“ bei Viktorija Miškūnaitė už Džuljetos vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai“.

„Auksiniam scenos kryžiui“ nominuoti choreografai Anželika Cholina už šokio spektaklio „Idiotas“ choreografiją, Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes už šokio spektaklio „Aside“ choreografiją bei Martynas Rimeikis už baleto „Procesas“ choreografiją.

Geriausio šokėjo kategorijoje nominuoti Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes už vaidmenis šokio spektaklyje „Aside“, Jeronimas Krivickas už Jozefo K. vaidmenį balete „Procesas“ ir Beata Molytė už Karmen vaidmenį šokio spektaklyje „Karmen“ ir Nastasjos Filipovnos vaidmenį šokio spektaklyje „Idiotas“.

Už dramaturgiją premijai nominuoti Birutė Kapustinskaitė už dramą „Terapijos“, Gabrielė Labanauskaitė už komediją „Žalgirės“ bei Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Kristina Werner (koncepcijos ir teksto autoriai) už spektaklį „Žalia pievelė“.

Geriausio debiuto/Jaunojo menininko kategorijoje nominuoti Oksana Griaznova už šokio spektaklio „Asmens kodas“ choreografiją ir atlikimą, Aušra Krasauskaitė už šokio spektaklio „Karmen“ choreografiją ir aktorius Paulius Markevičius už monospektaklio „Alberai, W.R.U.?“ koncepciją ir atlikimą.

Teatro vaikams ir jaunimui kategorijoje nominuota instaliacijų spektaklio šeimai „Apie baimes“ kūrybinė grupė, spektaklio jaunimui „Kryptis“ kūrybinė grupė ir spektaklio vaikams „Žydroji paukštė“ kūrybinė grupė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų