(Prahos nacionalinės galerijos nuotr.)

Ai Weiwei paroda Prahoje – atsakas pabėgėlių krizei

Ai Weiwei paroda Prahoje – atsakas pabėgėlių krizei

Nacionalinė Prahos galerija surengė garsaus kinų menininko ir disidento Ai Weiwei parodą „Law of Journey“, kurioje eksponuojamas vienas naujausių jo kūrinių – pabėgėlių atminimui skirta instaliacija.

„Nėra pabėgėlių krizės, yra tik humanizmo krizė“, – šie menininko žodžiai – lyg vėlyvųjų jo darbų leitmotyvas. Kinų disidentas ne kartą aštriai kritikavo pabėgėlių krizę ignoruojančius politikus.

Prahoje eksponuojama Ai Weiwei instaliacija vaizduoja milžinišką valtį, kurioje susigrūdę 258 žmonės. Tai primena neretai tragiškai pasibaigiančius pabėgėlių bandymus perpildytomis valtimis pasiekti Europos krantus.

Instaliacijai parinkta simbolinė vieta: buvęs Prekybos rūmų pastatas, kuriame 1939-1941 m. žydai laukė deportacijos į Terezino koncentracijos stovyklą.

Ši instaliacija – ne vienintelis Ai Weiwei kūrinys pabėgėlių tema. Anksčiau Berlyno kino festivalio metu jis apjuosė miesto koncertų salę pabėgėlių naudotomis gelbėjimosi liemenėmis. Šias jis panaudojo ir kurdamas Vienoje, Belvederio rūmų tvenkinyje eksponuotą instaliaciją „F.Lotus“. Iš daugiau kaip tūkstančio gelbėjimosi liemenių, kurios buvo rastos Lesbo saloje Graikijoje, jis sudėliojo apskritimus – lyg stilizuotus lotoso žiedus.

Ai Weiwei paroda Prahos Nacionalinėje galerijoje veiks iki kitų metų sausio 7 d. Tai – pirmoji garsiausio šių laikų kinų menininko paroda ne tik Čekijoje, bet ir visame Centrinės Europos regione.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų