naujienos.lt
Vasara tinkamas metas sveikatai tikrinti (Įmonės nuotr.)

Vasara – palankus metas pasitikrinti sveikatą

Vasara – palankus metas pasitikrinti sveikatą

Sveikata kiekvienam asmeniui turėtų būti svarbiausias turtas, tačiau ne visi ja rūpinasi tiek, kiek derėtų. Gydytojai ir specialistai pastebi, kad dažniausiai į medicinos įstaigas ateinama susidūrus su nemaloniais pojūčiais, sergant, taigi, siekiama išgydyti ligas ir kuo greičiau geriau jaustis. Tačiau nedidelė žmonių dalis į gydytojo kabinetą užsuka reguliariai, profilaktiniam sveikatos patikrinimui.

Sveikatos tyrimai, kuriuos kiekvienais metais rekomenduojama atlikti, yra suskirstyti pagal amžiaus grupes bei lytį. Įvairius tyrimus galima atlikti dienos ar dviejų laikotarpyje, todėl gydytojai rekomenduoja skirti dalį savo asmeninio laiko išsamiam sveikatos patikrinimui, kuris gali padėti „užbėgti“ tam tikroms ligoms ar susirgimams už akių. Taip pat pastebima, jog įvairių tyrimų atlikimas gydymo įstaigose per trumpą laiko tarpą pareikalauja plačiai atverti piniginę, todėl neturint reikiamo santaupų kiekio, sprendimu gali tapti banko kreditas. Platesnė informacija apie skolinimosi sąlygas, reikalavimus paraiškų teikėjams yra pateikiama tinklapyje arba konsultuojantis su specialistu telefonu.

Nusprendus išsamiai pasitikrinti sveikatą, nebūtinai tik asmeninę, bet ir į gydymo įstaigą keliaujant kartu su vaikais, vasara tam yra palankus metas, kadangi pastebima, jog šiltuoju sezonu poliklinikose, medicinos centruose ir kitose gydymo paslaugas teikiančiose vietose, apsilanko mažesnis žmonių kiekis. Dėl šios priežasties įvairius tyrimus galima atlikti vos dienos ar dviejų bėgyje. Tiesa, registruojantis patariama tiksliai sužinoti gydytojų darbo laiką, atostogas tam, kad vienos dienos eigoje pavyktų aplankyti kuo daugiau specialistų ir nereikėtų skirti dar vienos papildomos dienos lankymuisi gydymo įstaigoje. Dauguma medicinos paslaugas teikiančių įstaigų yra parengusios kompleksinių tyrimų programas, pritaikytas skirtingoms amžiaus grupėms, todėl planuojant sveikatos tikrinimą, rekomenduojama atsižvelgti į siūlomus tyrimus ir šeimos gydytojo rekomendacijas. Tyrimai įprastai apima kardiogramą, plaučių rentgenogramą, kraujospūdžio matavimą, taip pat būtina kartą per metus tikrinti kraujo, šlapimo rodmenis ir pan. Svarbu žinoti, jog atliekant bendrą kraujo tyrimą, jo rezultatuose matomos virusinės ir bakterinės kilmės infekcijos, pastebimas galimas geležies trūkumas, įvertinamas gliukozės kiekis kraujyje, taip pat tyrimas gali parodyti mažakraujystę ir kitus susirgimus.

Kokius tyrimus rekomenduojama atlikti, taip pat priklauso nuo žmogaus darbo pobūdžio, asmeninės sveikatos istorijos, aplinkos, kurioje praleidžiama daugiausiai laiko, ypač jei ji turi kenksmingų faktorių. Gydytojai vieningai sutaria, jog programiniai tyrimai suteikia galimybę sužinoti visapusišką organizmo būklę, o greitai gaunami atsakymai įvertinti, ar reikalingas tolimesnis gydymas, ar būtina vadovautis tam tikromis rekomendacijomis. Taip pat vasara yra palankus metas tikrinti sveikatą, kadangi daugelis atostogaujame, šiek tiek sulėtiname gyvenimo tempą, skiriame daugiau laiko ir dėmesio sau. O atlikus būtiniausius tyrimus vėl galime grįžti į įprastą ritmą ir nesijaudinti dėl galimų susirgimų. Prieš bet kokius tyrimus būtina pasidomėti, kaip jiems ruoštis. Dažnu atveju negalima gerti saldžių gėrimų, valgyti, todėl gydytojai primygtinai reikalauja laikytis rekomendacijų tam, kad tyrimų rezultatai būtų kuo tikslesni.

Taip pat gydytojai pataria visiems asmenims, esantiems didesnėje rizikos zonoje, kurių šeimose buvo rimtesnių susirgimų, tam tikrus tyrimus atlikti anksčiau negu rekomenduojama pagal amžiaus grupę. Taigi, kiekvienam šeimos nariui svarbu sekti savo giminėje vyraujančias ligas ir dėti visas pastangas, kurios galėtų turėtų įtakos tolimesniam sveikam gyvenimui. Taigi, turint laisvo laiko, nepamirškite savo ir artimųjų sveikatos. Būdami sveiki jaučiamės kur kas geriau, esame aktyvesni bei laimingesni. Paraginkite artimuosius skirti asmeninio laiko ir išsamiai pasitikrinti sveikatą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų